28.02
2021

27-28 февраля на городской ледовой арене, которой дали название «Снежная королева», прошли первые соревнования по хоккею с шайбой.

[Читати детальніше]

25.02
2021

24 лютого в Олександрії у рамках робочої поїздки по 103 виборчому округу побував народний депутат України Олег Воронько. Візит не афішувався заради уникнення можливих провокацій, адже нардеп, судячи з усього, знає і розуміє, який імідж має в Олександрії і яке ставлення до нього у виборців.

[Читати детальніше]

25.02
2021

Олександрійський міськрайонний суд осудив до сплати штрафу та компенсації за незаконну порубку лісу «дроворуба» з села Олександрівка Олександрійського району.

[Читати детальніше]

25.02
2021

Сегодня в холле 7-этажной городской поликлиники благотворительный фонд “Шлях до життя” бесплатно и анонимно тестировал всех желающих на гепатит-С, В, ВИЧ и сифилис. Пришло 106 человек. У двоих выявили гепатит-С и ВИЧ, у одного – гепатит-В.

[Читати детальніше]

25.02
2021

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Назаренко став членом Палати регіонів новоствореного Конгресу місцевих та регіональних влад пр. Президентові України сьогодні, 25 лютого.

«Відбулася знакова для України, кожного регіону і кожної громади подія. Президент Володимир Зеленський створив Конгрес місцевих та регіональних влад. Він стане новим майданчиком для діалогу та рішень між центром і громадами. А відтак, голос громад у Києві стане гучнішим. У нас в області робота з налагодження комунікації з громадами розпочалася ще торік, а тому Кіровоградщина вже має гарний майданчик. За посадою я увійшов до Палати регіонів. Почесна і дуже відповідальна місія», – зазначив Андрій Назаренко.

Голова ОДА додав, що в рамках Конгресу стартує робота над Муніципальним кодексом України, покликаним сприяти розвитку регіонів.

Конгрес складатиметься з президії, яку очолюватиме президент і до складу якої входитимуть найвищі посадові особи держави, а також Палати місцевих влад і Палати регіонів. Ці палати самостійно обиратимуть своє керівництво та делегуватимуть по троє представників від кожної палати у президію Конгресу.

Передбачається, що президія Конгресу засідатиме щомісячно, що дасть змогу забезпечити найкращу координацію діяльності всіх органів влади.

25.02
2021

На сьогоднішньому засіданні виконавчого комітету було ухвалено рішення видати ордери на квартири чотирьом військовослужбовцям та поліцейським.

[Читати детальніше]

25.02
2021

При постачанні на територію України, експорті та ввезенні в Україну окремих видів сільськогосподарської продукції ставка податку на додану вартість (ПДВ) знижена з 20% до 14%. Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Чорна.
«Учора президент підписав закон, який фактично дасть можливість знизити витрати більше 60 переробних підприємств Кіровоградської області на закупівлю сировини та, через знижену ставку оподаткування, створить умови інвестувати зекономлені кошти у розвиток господарств. Також спонукатиме суб’єктів господарювання агропромислового комплексу реєструватися платниками ПДВ і виходити на організований ринок сільськогосподарської продукції», – зазначила Марія Чорна.
Вона пояснила, зміни стосуються операцій із постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції у наступних категоріях:
велика рогата худоба, жива; свині, живі; пшениця; жито; ячмінь; овес;  кукурудза; соєві боби; насіння льону, свиріпи, ріпаку, соняшнику та інших олійних культур; цукрові буряки.
«Зазначу, що зниження ставки ПДВ з операцій із реалізації зернових та олійних культур і незбираного молока загалом не призведе до втрат бюджету, оскільки ці товари не реалізуються кінцевому споживачу, який є фактичним платником ПДВ.
Також, від зниження ставки ПДВ виграють не тільки сільгоспвиробники, а й переробники, оскільки термін сплати основної суми ПДВ для них переміщається з дати оплати сировини на дату оплати зобов’язань із операцій із реалізації продуктів її переробки», – додала посадовець.
Наразі департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації разом із головним управлінням ДПС в області проводитиме роз’яснювальну роботу з аграріями з питання зниження ставок ПДВ із 20% до 14%.

25.02
2021

Поэт и священник Анатолий Штанько издал книгу своих стихов под названием «Відеоальбом-91». Название обещает, что это будут стихи о тех самых девяностых, но на самом деле оказалось, что книга эта – про нечто большее.

[Читати детальніше]

24.02
2021

Публикация в соцсетях фото и видео того, как на Александрийском рудоремонтном заводе разбирают цеха и вывозят оборудование, оставила у горожан неприятный осадок. Многие комментаторы возмущались происходящим. Что же происходит на предприятии – узнавал наш корреспондент.

[Читати детальніше]

24.02
2021

На Кіровоградщину прибула перша партія вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca, яка має локальну назву Covishield.

Придбали її державним коштом. Область отримала 12 тисяч 100 доз. Завтра розпочинаємо імунізацію наших медичних працівників.

Андрій Назаренко

23.02
2021

Про це сьогодні розповів головний лікар центральної лікарні Олександрії Віктор Приходько.

[Читати детальніше]

23.02
2021

23 лютого міський голова Сергій Кузьменко побував з робочим візитом у центральній міській лікарні.
«У нас заплановано три стратегічні напрямки вдосконалення роботи центральної міської лікарні. Ми поставили за мету в цьому році зробити капітальний ремонт інфекційного відділення, завершити будівництво нового приймального відділення й облаштувати приміщення променевої діагностики, де згодом встановлять сучасний рентгенапарат. Для реалізації цієї стратегії була проведена робота з народними депутатами, з обласною державною адміністрацією і ми сподіваємося на успішне виконання поставлених цілей», – прокоментував свій візит Сергій Кузьменко.

[Читати детальніше]

23.02
2021

У Кіровоградській області в цьому році планують відремонтувати 273 км державних трас. Це в понад 2 рази більше, ніж у 2020-му. Плани озвучили під час форуму «Україна 30. Інфраструктура».

«У 2020-му на Кіровоградщині відремонтували 118 км доріг. Цьогоріч у регіоні за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» плануємо осучаснити 273 км державних магістралей», – зазначив голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко.

Зі слів голови Укравтодору Олександра Кубракова, до кінця року 37% загальнодержавних доріг країни приведуть до ладу. У 2021 році запланували будівництво та реконструкцію 4,5 тис км державних доріг. Але у квітні цифру можуть скоригувати, додавши ще 2 тис км шляхів.

Як уже повідомлялося, єдина в Україні магістраль загальною протяжністю 1392,3 км зі Стрия Львівської області до Ізвариного Луганської через Кіровоградщину з’єднає схід і захід у нинішньому році. Завершити об’єкт мають до 30 річниці Незалежності.

23.02
2021

Жителі Кіровоградщини зможуть брати іпотеку під 7% річних на максимальний термін 20 років. Уряд напрацював механізм здешевлення вартості кредитів на житло. Старт програми запланований на березень і є першим кроком у реалізації загальної стратегії відновлення іпотечного ринку в Україні.

Перший заступник голови ОДА Валерій Жалдак пояснив, предмет іпотеки – це квартири та будинки разом із земельною ділянкою на первинному та вторинному ринку, здані в експлуатацію з 2018 року.

«Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн грн, а максимальна вартість предмета іпотеки – не більш як 2,5 млн грн. Для отримання кредиту слід звернутися до уповноваженого банку зі стандартним пакетом документів, що підтверджують дієздатність, платоспроможність та відповідність іншим критеріям програми. Банк заключає договір та подає дані до Фонду розвитку підприємництва для подальшої компенсації відсотків», – уточнив Валерій Жалдак.

Перший заступник голови ОДА зауважив, максимальний дохід позичальника та його сім’ї не повинен перевищувати 10-тикратного розміру місячної середньої заробітної плати на Кіровоградщині.

«За умовами програми, кредит можна буде отримати на термін до 20 років із мінімальним першим внеском 15% вартості предмету іпотеки. Максимальний розмір комісії за надання та обслуговування кредиту складає 0,5 від суми кредиту та додатково 0,5% річних за гарантії Фонду у випадку використання», – додав Валерій Жалдак.

23.02
2021

Він помер в кардіоцентрі у місті Кропивницькому.
Аркадій Миколайович обіймав посаду директора оптової бази з 2011 року. Протягом 10 років за його керівництва підприємство працювало з позитивними показниками фінансово-господарської діяльності. За сумлінну працю неодноразово нагороджувався до Дня працівників торгівлі.
Аркадій Дяденюк займав активну громадянську позицію. Брав участь у волонтерському русі при відправці допомоги нашим військовим у зону АТО/ООС. Під час карантину, у зв’язку з поширенням COVID-19, організовував надання допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Інформація про день і час поховання Аркадія Дяденюка буде повідомлена додатково.

23.02
2021

Один із деканів кропивницької Льотної академії НАУ вимагав з курсантів хабарі за допуск до польотів. Вартість кожного посадовець оцінював у 11 тисяч 500 доларів.
За інформацією слідства, чоловік систематично вимагав від майбутніх пілотів гроші за допуск до практичних занять, незважаючи на їхню успішність у навчанні й високі рейтинги.

Працівники СБУ затримали декана під час отримання першої частини хабаря у 5 тисяч доларів. Передача грошей відбулася безпосередньо в робочому кабінеті посадовця.

Правоохоронці готують повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. А тим часом перевіряють інші факти хабарництва з боку декана і причетність до незаконної діяльності інших посадовців Льотної академії.

Про це Першій електронній газеті повідомили в прес-службі УСБУ.

23.02
2021

В Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield)виробника Serum Institute India.

Перша партія складає 500 тисяч доз. Борт з медпрепаратом вилетів з Мумбая 22 лютого та дістався Києва із зупинкою у Стамбулі.

Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.

Розробниками цієї вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, йдеться про ту ж “оксфордську” вакцину, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. На відміну від вакцини AstraZeneca, розроблену спільно з Оксфордським університетом та яку ВООЗ дозволила до використання у світі, індійський препарат ще не ліцензований в Європі. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб “допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу”.

Вакцина Covishield вводиться внутрішньом’язово – дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів.

Суспільне

23.02
2021

Зі святом!

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Тих, хто пам`ятає та відзначає цю дату – з днем 23 лютого!

22.02
2021

В Европу через… пандус

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Посетители городской 7-этажной поликлиники обратили внимание на то, что у входа в заведение демонтировали пандус. Одновременно в соцсетях начали возмущаться, мол, денег девать некуда – был анормальная площадка для заезда колясок, а теперь ее поломали и собираются строить новую! Зачем?

[Читати детальніше]

22.02
2021

Щонайменше два десятки мостів і шляхопроводів цьогоріч відремонтують дорожні служби на Кіровоградщині. Про це повідомив голова облдержадміністрації Андрій Назаренко.
Під час форуму «Україна 30. Інфраструктура» Президент України Володимир Зеленський наголосив, що другим пріоритетним напрямком у 2021 році є національна програма відновлення мостів.
«Щодня ми доводимо, що Україну можна об’єднувати не тільки гаслами, але й новими дорогами та мостами. Цьогоріч планується будівництво та оновлення 245 мостів», – сказав Президент.
Очільник Кіровоградщини зазначив, цього року Служба автомобільних доріг області здійснить ремонт 15 мостів.
«Частина об’єктів перехідні з 2020 року, частина – нові роботи. Крім того, Агентство місцевих доріг області на 2021-й також зорієнтована на ремонти мостів. Депутати обласної ради минулого тижня на сесії залучили до обласного бюджету залишки державної субвенції в сумі понад 76 мільйонів гривень. За ці кошти, зокрема, також передбачені ремонти мостів в Оситняжці, Інгуло-Кам‘янці та завершення робіт на Клинцівському мості у Кропивницькому», – уточнив Андрій Назаренко.
Як уже повідомлялося, єдина в Україні магістраль загальною протяжністю 1392,3 км зі Стрия Львівської області до Ізвариного Луганської через Кіровоградщину з’єднає схід і захід у нинішньому році. Завершити об’єкт мають до 30 річниці Незалежності.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень