20.01
2021

Звернення депутатів Олександрійської міської ради 8 скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та НКРЕКП щодо необґрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.

На сьогоднішній день в Україні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена поширенням гострої респіраторної хвороби COVID- 19, викликаної короновірусом SARS-CoV-2, через яку значних збитків зазнала  економіка країни. Доходи населення значно скоротилися, а підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги призвели до погіршення соціально-економічного становища населення. Тим самим, створивши реальну загрозу для мільйонів людей опинитися за межею бідності. У такому випадку питання відсутності державного регулювання цін на природний газ, відміни пільгового тарифу на споживання електроенергії на перші 100 кВт, а також скорочення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, у подальшому може призвести до повної або часткової несплати житлово-комунальних послуг.

Депутати Олександрійської міської ради висловлюють глибоке занепокоєння даною ситуацією. Адже відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є соціальною державою, що і визначає право громадян на відповідний соціальний захист. Статтею 13 Основного закону визначається соціальна спрямованість економіки, а стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг і житло.

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування» та «Про статус депутатів місцевих рад» ми, депутати Олександрійської міської ради 8 скликання, звертаємося до Президента України Володимира Зеленського, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з вимогою негайно вжити заходів щодо неприпустимості зростання вартості газу та електроенергії для населення, наслідком якого стало суттєве підвищення вартості житлово-комунальних послуг.  Вплинути на Уряд і парламентську монобільшість з метою забезпечення збільшення видатків на субсидії, які є найбільш ефективним, дієвим та ринковим механізмом захисту вразливих верств населення.

Закликаємо Кабінет Міністрів України забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України, переглянути рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитися від намірів подальшого підвищення тарифів, зокрема не лише у період до завершення карантину. Прибрати зі складової тарифів на комунальні послуги та енергоносії для населення податок на додану вартість. Відповідно змінити методику розрахунків. Зменшити ціну на газ не лише для населення, а й для теплогенеруючих підприємств до рівня 4-5 грн. м.куб. Не нараховувати для таких підприємств плату за транспортування газу в неопалювальний сезон.

Звертаємося до Верховної Ради України з вимогою невідкладно розглянути зміни до Державного бюджету України з метою збільшення видатків на виплату пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Вимагаємо від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг скасувати Постанову від 16.12.2020 року №2499 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року №1141» для ОКВП «Дніпро-Кіровоград», відповідно до якої вартість водопостачання для населення становить                   24.048 грн за м.куб., а водовідведення – 20.448 грн. м.куб. Даний тариф є одним з найвищих серед міст України.

З урахуванням вищевикладеного, ми, депутати Олександрійської міської ради 8 скликання, представляючи інтереси територіальної громади, з метою недопущення зниження рівня життя населення, наполягаємо на вжитті невідкладних заходів щодо вирішення даної ситуації та негайного ухвалення відповідних рішень, спрямованих на захист найбільш вразливих верств населення України.

Один комментарий

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень