6.10
2015

Риба є досить популярним продуктом серед мешканців нашого регіону, але продавці мають право продавати її лише після проведення лабораторних аналізів і отримання сертифіката якості як свідоцтва придатності риби до вживання. На руках у реалізаторів риби також повинна бути накладна, в якій зазначено, де придбано рибу. Але, на жаль, часто риботорговці, особливо на стихійних ринках, ці вимоги ігнорують.

Люди торгують свіжою рибою невідомого походження без документів, які підтверджують законність її придбання, та сертифікату якості. Переважно така риби здобута браконьєрським шляхом.

Кіровоградрибоохорона нагадує, що законодавцем передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу. Зокрема, стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Тобто мінімальний штраф за торгівлею рибою без документів, які підтверджують законність її придбання, та сертифікату якості на сьогоднішній день складає 510 гривень.

Адміністративні матеріали за порушення даного порядку в межах Кіровоградської області складають інспектори Кіровоградрибоохорони, питання про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення вирішується в судовому порядку.

Тож покупці, не підтримуйте браконьєрів, купуючи у них рибу невідомого походження та не встановленої якості! А продавцям такої риби слід пам’ятати, що відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту риби є невідворотним, та у грошовому еквіваленті наразі є досить значним!

Дмитро Барабаш, головний державний iнспектор Кіровоградрибоохорони

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень