23.08
2022

Знайомство зі скаутами

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Ви знаєте, хто такі скаути? Дехто вважає їх нащадками СССРівської піонерії, дехто – американськими пластунами, тільки у зелених галстуках. Насправді це все не відповідає дійсності. Про це нам розповів активіст олександрійського скаутського руху Богдан Машуровський.

Незважаючи на юний вік, Богдана називають ветераном скаутського руху, адже в організації він вже п`ять років і за цей час пройшов справжню школу вишколу.
– Я починав підготовку як молодший скаут, – розповідає Богдан. – Привів мене в організацію батько, який був знайомий із засновником руху в нашому місті – Андрієм Ковтком. Називається організація “Дитячо-фізкультурний спортивний клуб “Школа розвідників”, який існує в Олександрії з 2011 року. Коли я прийшов до клубу, він розподілявся на команди, тож я згодом, набравшись певного досвіду, створив свою, учасниками якої були мої рідний та двоюрідний брати й однокласники. Разом ми придумали для нашої команди назву “Омега”
Загалом метою скаутського руху є виховування відповідальних і гідних громадян своєї країни, сприяння розвитку молодих людей для розкриття їх фізичного, інтелектуального, суспільного й духовного потенціалу. Тож ми намагалися досягти цього шляхом служіння Богові, Батьківщині та ближнім.
Конкретно скаути у нашому клубі займаються тричі на тиждень. Сюди входять теоретичні та практичні заняття з фізичної, військової і туристичної підготовки. Ми беремо участь у змаганнях з різних видів спорту на місцевому, обласному та національному рівнях. Неодноразово ставали їхніми переможцями та призерами.
Регулярно організовуємо туристичні походи. Один з них є традиційним – це 30-кілометровий похід в село Іванівку, де знаходиться джерело Святого Георгія Побідоносця, який є нашим покровителем. Військова підготовка включає в себе стрільбу з пневматичної зброї, метання ножів, рукопашний бій. Загалом організація структури у скаутингу дещо нагадує військову.
Також нашою метою є збереження та підтримка українських традицій. Ми беремо участь у різноманітних фольклорних фестивалях. Спеціально до кожного готуємо номери. Зазвичай це народні пісні, танці та вправи з шаблями…
Офіційна українська варіація скаутської обіцянки звучить так: “Обіцяю зробити все від мене залежне, щоб із честю виконати свій обов’язок перед Богом і моєю країною, скрізь і повсякчас допомагати іншим та жити за скаутським законом.
Скаутський закон складається з 10 пунктів. Кожен пункт скаутського закону написано коротко, але він має дуже глибоку суть.
| Честі скаута слід довіряти.
| Скаут вірний.
| Обов’язок скаута бути корисним, допомагати іншим.
| Скаут дружній з усіма і братерський зі скаутами.
| Скаут ввічливий.
| Скаут – друг природи.
|Скаут уважний до настанов своїх батьків, патрульного лідера та скаут-лідерів, без зайвих питань.
| Скаут посміхається та наспівує за будь-яких обставин.
| Скаут ощадливий.
| Скаут чистий думками, словами і діями.
Кожен скаут має форму, на яку він має змогу пришити всі зароблені нашивки, що відображають вміння скаута, до якої скаутської групи він відноситься, де вже встиг побувати на заходах та інше.
Найцінніша річ у кожного скаута – це скаутська хустка. На рівні країни хустка має синій колір із жовтою стрічкою та гербом України, але кожна скаутська група має можливість мати свою власну скаутську хустку, яка б відображала індивідуальність цієї групи. Саме цей елемент скаутської атрибутики одягають скауту після урочистого проголошення скаутської обіцянки…
Користуючись нагодою, хочу подякувати своєму скаут-майстрові Ковтку Андрію Орестовичу та всій скаутській спільноті за те, що виховали в мені міцний дух і тіло, прищепили любов до Бога, Батьківщини та ближніх. Скаутинг – одна з тих речей, яка сформувала мене як особистість та дозволила стати тим, ким я є зараз. Від свого імені та імені організації хочу висловити подяку WOLI-ART Club та його засновнику Ярославу Шаповалову за співпрацю та взаємодопомогу.
Сьогодні Богдан готується до навчання в 11 класі Мультипрофільного ліцею (колишня назва НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа»), служить паламарем у храмі Вознесіння Господнього у Звенигородці, член Олександрійського молодіжного парламента. А ще є волонтером-координатором всеукраїнської ГО “Українська волонтерська служба”, яка має на меті розвиток культури волонтерства та взаємодопомоги. Наразі УВС всіляко наближає нашу країну до перемоги, допомагаючи військовим, біженцям та всім іншим людям, що постраждали від війни та потребують допомоги…

Р.S. На День молоді, який відзначається з цього року 12 серпня, Богдан Машуровский за розвиток молодіжного та волонтерського руху отримав Подяку від міського голови Сергія Кузьменка.

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень