3.01
2019

Наталія Волинець, Бандурівський сільський голова, 56 років.

— 2018-й — непростий і багато у чому напружений рік, але нам вдалося зробити чимало гарного та корисного для громади. Ми відремонтували Ясинуватський ФАП та забезпечили інтернетом і комп’ютером Бандурівську амбулаторію. Модернізацію провели вчасно і, таким чином,  виконали всі завдання, поставлені перед нами державою. Також не залишили осторонь і Ясинуватську школу. На неї спрямували кошти, щоб замінити вікна, двері, меблі та здійснити ремонт шкільної котельні. Цього року виділили 8,5 тис. грн. на матеріальну допомогу АТОвцям, афганцям та чорнобильцям.  Проведи гарне свято до Дня людей похилого віку.У той же час найбільш значущою для нас подією є реалізація майбутнього проекту зі встановлення на території сільської ради станції з сонячними батареями. Під їх монтаж вже виділено 125 га земель на валах колишнього Бандурівського вуглерозрізу і аж до самої Ясинуватки. Це колишні рекультивовані землі, які тепер відносяться до пасовищ. Там у 2019-му встановлять всю систему. Повноцінно проект реалізується за підтримки найбільшого українського енергохолдингу «Д.ТЕК» Ріната Ахметова. Окрім того, вже зараз ми приводимо до ладу документи на 200 га землі так званого Бандурівського заповідника. У наступному році  ми ще   продовжимо рекультивацію землі Морозівського вуглерозрізу. Вся вона перейде у пасовища.  

Андрій Турський, депутат Олександрійської районної ради, 53 роки.

— Рік, що минає, був поганим у всіх сенсах. Влада довела народ до зубожіння. Для простих людей не було зроблено нічого хорошого. Ціни на все скаконули, а пенсії і соціальні допомоги зросли на копійки. Але найстрашнішою звісткою для нас є збільшення цін на природній газ. Доки він дорожчатиме, доти і зникатимуть наші лісосмуги. А це триватиме поки Україна ворогує з Росією. Але братовбивча війна колись закінчиться, хоча зараз вичавлює з нас останні соки, прирікаючи до зубожіння.До мене, як депутата, з проханням вплинути на ситуацію з вирубками лісосмуг у районі не раз зверталися  олександрійці. Я аналізував цю тему і дійшов висновку, що депутатам Олександрійської райради варто  направити звернення до Президента України Петра Порошенка. Та лобіювати цю тему на законодавчому рівні. Але озвучивши її, як представник «Опозиційного блоку» і депутатська меншість, позитивного відгуку не отримав. Укотре пересвідчився, що вирубки лісів на Олександрійщині прикривають і самі  фермери, і правоохоронці.

Світлана Михайленко, головний спеціаліст районного відділу освіти — тимчасово виконуюча обов’язки начальника, 35 років.

— У професійному сенсі 2018‑й став надзвичайно визначальним роком для мене і більшості освітян району. Це — рік суттєвих змін у розвитку Нової української школи. Приділена велика увага реформуванню галузі. А відповідно  і змінам, які з цим пов’язані. Тільки у нашому районі 27 перших красів були якісно оснащенні новим мультимедійним обладнанням та гарними меблями. Всі вчителі початкової ланки, без винятку, пройшли курси підвищення кваліфікації. Поступово почала реформуватися і вся інша мережа. Ми приводимо її у відповідність з урахуванням кількості учнів у закладі. Так, два НВК — Новоселівський та Лікарський — цьогоріч змінили свій ступінь і стали дев’ятирічками.Важливою і значимою подією для нас було і створення Інклюзивно-ресурсного центру, що знаходиться у приміщенні Новопразької школи-інтернат. Там ми орендує приміщення.  У грудні практично повністю укомплектований всіма працівниками. З 1 січня починає повноцінно діяти.

Також підкреслю, що у відповідність до вимог часу і в рамках реформи з децентралізації, з 1 січня при відділі освіти почне функціонувати Комунальна установа «Олександрійський районний центр із обслуговування закладів освіти».

Андрій Коломійцев, голова Приютівської громади, 38 років.

— Цей рік для мого політичного життя був досить вдалий. Я виправдав кредит довіри своїх виборців і це дозволило мені очолити громаду. Вибори пройшли у квітні, але до кінця 2018-го ми не мали змоги вийти на прямі міжбюджетні стосунки з державою. Втім, змогли відремонтувати деякі дороги місцевого та державного значення, збудували у Протопопівці амбулаторію, займалися ремонтом приютівського водогону, вирішували і багато інших поточних питань.Оскільки цей рік коштів на деякі нагальні потреби не вистачало, то їх доводилося залучати з інших джерел. Так у першу чергу ми й зайнялися поліпшенням  комфортних умов для населення — встановлювали зупинки, вирішували деякі питання із сортування сміття та загалом пов’язані з благоустроєм територій. Але однією із невирішених проблем для нас залишається відновлення приміщення Войнівської сільської ради, яке згоріло. Наразі шукаємо позабюджетні кошти, які б дозволили створити там новий ресурсний центр чи бібліотеку. Роботу у цьому напрямку продовжимо і на наступний рік.У планах — глобально зайнятися відновленням вуличного освітлення на різних територіях. Плануємо зробити  максимальний акцент на енергозберігаючі технології. Але працюватимемо як з Олександрійським РЕМом, так і з  приватними компаніями. Ми нічого нового не вигадуємо, просто завжди намагаємося наблизити владу до народу.З 1 січня 2019-го  позитивним зрушенням для ОТГ стане перехід на прямі міжбюджетні стосунки з державою. Отримаємо додаткові надходження, які спрямуємо на поліпшення сільської інфраструктури й покращення логістики.

Сільський вісник

Один комментарий

  • Вальтанутый пишет:

    Неужто этим высоко пасаженим пасадовцям невдомек, что тратить бюджетные деньги может и любой “ду бист дум”, с аналогичными прописными полномочиями? Хвастаться мастерством урывать куш от госбютжетного или уровнем ниже финансирования, это всеравно что петь дифирамбы кумовству блату и коррупции!
    Неужели не понятно откуда вообще берутся бюджетные деньги? Почему не хвастаются на сколько в их громадах выросло производство?, урожайность?, количество рабочих мест?, услуг?. Т.е. всего того, из отчислений которого образуется бютжет!!!
    Тратиться вправе он, -только тогда когда за-ра-бо-тан! Других(если четных) денег в природе не существует!!!
    /Начните жить честно…и проверьте на семейном..))/

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень