13.02
2023

Гран-прі Міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв New Festival of arts у номінації театральне мистецтво отримав народний аматорський театр Палацу культури «Світлопільський» під керівництвом режисера Тетяни Бессмольної. Журі у складі видатних українських діячів культури і мистецтв одноголосно поставило найвищу оцінку виставі «Мир вашому дому» за творами Шолом-Алейхема.
Захід проходив у Львові, і наш театр взяв у ньому участь дистанційно. За перемогу у фестивалі-конкурсі театр отримав кубок, актори – дипломи та медалі, а режисер Тетяна Бессмольна – Подяку.

Директор фестивалю – заслужений діяч мистецтва України, кавалер ордена «За розбудову України» Станіслава Котелянська – зазначила: «Я сама театральний режисер, і знаю, яка велика робота – поставити масштабну виставу такого рівня, де задіяні різновікові актори. Це значна заслуга керівника, яка зуміла об’єднати колектив і створити якісну, глибоку, цікаву та актуальну постановку. Я неодноразово бачила виставу «Тев’є-молочник» у виконанні Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, і можу сказати, що олександрійський народний аматорський театр достойний великої сцени. Люди мають розуміти, що таланти є не лише у столиці. Тому бажаю народному аматорському театру ПК «Світлопільський» гастролей, спонсорів, овацій і всього, з чого складається магія театру і що радує режисера, акторів і глядачів. Дуже хочу побачити виставу «Мир вашому дому» наживо».
А ось що розповіла нашому кореспонденту режисер постановки Тетяна Бессмольна.
– До цієї події ми пройшли довгий та нелегкий шлях. Уявіть собі, що прем’єра повинна була відбутися 26 лютого 2022 року! 23-го відбулася монтувальна репетиція, 25-го намічалася генеральна. Та не судилося… Війна поламала всі наші плани.
Роботу над п’єсою ми розпочали ще у вересні минулого року, саме тоді я запропонувала її для постановки. Перед цим довго шукала тему, яка б не тільки розважила глядача, а й змусила замислитися над змістом буття. Розуміла, що ця п’єса важка, складна до виконання, але ж як чудово у ній поєдналися та відобразилися теми любові, родини, своєї віри і землі! До речі, цей твір зараз вводять в обов’язкову шкільну програму.
Довго підбирала акторів, міняла їх ролями, доки не розуміла, що це саме та людина, що вона зможе пережити на сцені задуманий образ. Постановка мала бути на дві дії, по півтори години кожна, з антрактом, буфетом, тобто як і має бути класична театральна вистава такого рівня.
Та війна порушила наші плани, і ми змогли повернутися до запланованого лише восени і показати глядачам виставу 12 листопада. Потім було ще два покази, але олександрійці знову й знову звертаються до нас із проханням виступити на “біс”. Тож ми вирішили, що маємо задовольнити їх побажання – чекаємо глядачів 25 лютого о 16:00 у ПК “Світлопільський” на виставу “Мир вашому дому”.
Зараз же хотілося висловити подяку всьому колективу (а це майже сорок чоловік), які задіяні у постановці. Особливо Олені Карпачовій, методисту Палацу культури, яка була ініціатором та організатором виступу на цьому фестивалі. Цей виступ – знакова для нас подія, бо ми вперше вийшли на міжнародну арену – сцену. Тим паче на фестивалі такого рівня! Після такої високої оцінки нами зацікавилися у Польщі, Ізраїлі, Швейцарії, звідки прийшли запрошення на гастролі.
Дякую хоровому колективу під керівництвом Ярослава Жира, Олександрійському фаховому коледжу культури і його директору Івану Баранову за допомогу у створенні вистави.
Дякую акторам – цим чудовим людям, які, незважаючи на зайнятість (бо вдень працюють), завжди знаходили час на репетиції і працювали, викладаючись по пов-ній іноді до ночі! Я вклоняюсь їм.
Щодо подальших планів, то вже почали готувати нову виставу. Вона буде за мотивами п’єси англійської письменниці Вини Дельмар “Далі тиша”. Тема важка – це проблема взаємовідношень молоді та старих людей. У центрі подій родина, яка залишилася без свого будинку. Тут очевидні паралелі з сьогоденням нашої країни.
Зараз я докореговую тексти, підшукую акторів на ролі. Ми вже почали начитку епізодів. Плануємо прем’єру, якщо ніщо не завадить, десь на листопад цього року. Сподіваємося, що нам все вдасться, а вистава сподобається глядачеві!


В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень