11.03
2016

У 2015 році проведено 153 перевірки радіотехнічних об’єктів Кіровоградської області для дослідження перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітних випромінювань. На них не виявлено перевищень гранично допустимих рівнів.

Виміряні значення знаходилися в межах 0,26 – 1,0 мкВт/см2. Встановлена в Україні норма – 2,5 мкВт/см2. У країнах Євросоюзу цей норматив становить 100 мкВт/см2, тобто в 40 разів більше.

Щодо розміщення та роботи базових станцій мобільного зв’язку надходять  звернення громадян. Всі вони розглянуті Головним управлінням Держсанепідслужби у Кіровоградській області. Протягом 2013-2015 років з цього приводу проведено 78 вимірювань і перевищень гранично допустимих рівнів не зафіксовано в жодному випадку.

На території області розміщено 689 базових станцій мобільного зв’язку. Всі ці об’єкти мають санітарні паспорти. Лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів протягом 2013-2015 років складено 314 санітарних паспортів на радіотехнічні об’єкти.

Довідково: робота мобільного стільникового зв’язку заснована на принципі поділу території на зони, так звані “соти”, кожна з яких має радіус до одного кілометра (в умовах міської забудови) і обслуговується однією базовою станцією (далі БС).

У місті антени базових станцій встановлюються на висоті 15-100 метрів від поверхні землі на вже існуючих будівлях (громадських, виробничих, житлових будинках, димових трубах). А за містом базову станцію легко побачити навіть здалеку – це високі червоні щогли за гратчастими парканами.

Для забезпечення якісного мобільного зв’язку антени завжди направляються таким чином, щоб основна енергія від них була сфокусована в тонкому промені (як світло від ліхтаря) і не направлена на прилеглі будинки. Більше того, промінь завжди спрямований убік від будівель, на яких безпосередньо розташовані БС (за принципом парасольки). Таким чином, випромінювання “вниз”, на мешканців будинку, виключене, і тому квартири житлових будинків, на яких встановлюються антени, є абсолютно безпечними з точки зору впливу на населення електромагнітних випромінювань.

Антени базових станцій мобільного зв’язку не працюють з постійною потужністю 24 години на добу. Потужність їх випромінювання залежить від навантаження, тобто від кількості абонентів, які розмовляють одночасно в зоні дії цієї БС. Для станцій, розташованих у різних районах міста, графік завантаження різний. У нічні години завантаження БС практично дорівнює нулю, тобто станції в основному “мовчать”.

Після отримання дозвільних документів власник радіотехнічного об’єкта (далі РТО) зобов’язаний подати технічний паспорт РТО в органи держсанепідслужби для розробки і погодження санітарного паспорта, який вважається основним документом. Паспорт містить технічні показники, норми і вимоги до функціонування БС. Термін дії санітарного паспорта складає п’ять  років. У разі удосконалення обладнання, зміни показників його роботи санітарний паспорт переоформлюється достроково.

Г. Сергеев, за матеріалами ГУ Держсанепідслужби у Кіровоградській області

, .

Один комментарий

  • Товарищ пишет:

    Интересно было бы услышать мнение жителей верхних этажей, на крыше квартир которых установлены эти антенны.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень