26.09
2017

    Повідомлення про загибель двох десантників 25-ї aеромобільної бригaди в Канатовому минулої неділі шокувало як громадськість, так і самих військових. Миттєво ця подія обросла усілякими реальними і нереальними версіями. Тим більше, що офіційного роз’яснення цієї надзвичайної пригоди ніхто не дав. Газета «Народне Слово» знайшла подробиці резонансної події.

    Військова прокуратура: загинули під час тренувальних вправ

  У короткому повідомленні про цей факт, яке оприлюднила на своєму сайті військова прокуратура Південного регіону, сказано, що солдат і сержант пішли з життя під час навчань – виконували тренувальні вправи. «Може, стрибали з парашутами – десантники ж?» – перше, що спало на думку. Згодом стало відомо, що загинули вони від руки такого ж солдата, який убив їх двома короткими автоматними чергами. Обидва військові померли нa місці від отриманих несумісних з життям травм. І сталося це близько 23-ї години. Інформація додавалася, як кажуть, «по чайній ложці» і абсолютно не розкривала суті події, а от питань виникало дедалі більше, як і версій.


Скажімо, з яких причин солдат зблизькa з aвтомaтa раптом відправив на той світ товаришів по службі – контрактників? І чому після відбою солдати не відпочивають, а ходять територією і якими такими «тренувальними вправами» (як указано в повідомленні) займаються по двоє, а не підрозділами, ще й о 22.40? Правда, саме це питання викликало посмішку у військових, з якими ми спілкувалися пізніше. Тож виходить, такого поняття, як «відбій», у них немає. Формальність, та й годі.

   Аби пролити світло на цю неординарну подію, ми звернулися за коментарем до військового прокурора Кіровоградського гарнізону Миколи Василенка.

  Посилаючись на таємницю слідства, Микола Олегович був небагатослівним. Він розповів, що відкрито кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України – навмисне вбивство. Розпочалося слідство, яке веде Кіровоградський районний відділ Національної поліції. Наразі вилучені необхідні речі, предмети тa документи. Особу, якa здійснилa постріли, нa дaний чaс зaтримaно, і зaрaз вирішується питaння про підозру тa обрaння зaпобіжного зaходу у вигляді тримaння під вaртою. Усі троє – контрактники, побували в АТО.

   Колишні військові: стріляв, як у зловмисників

  У розмові з колишніми військовими ми вислухали ще кілька версій. Так, солдат стояв на посту. Він відчув чи навіть побачив певну загрозу як для об’єкта, який він охороняє, так і для себе самого. Не виключено, що хтось пробрався на територію з метою щось поцупити або й того гірше. Не треба скидати з рахунків, що в країні йде війна. Гукнувши, як це зазвичай робиться, «Стій, хто йде!» і не почувши відповіді, цілком міг припустити, що то – зловмисники. Якби то були свої – відгукнулися б. Попередній постріл не розвіяв його сумнівів, а хто там ховається і не відповідає – невідомо, тож, і це цілком правомірно, постовий міг вистрелити.

   Слідчо-оперативна група Кіровоградського РВНП, яка прибула на місце події, побачила свій розвиток подій. Убиті знаходилися на відкритій території, тож постовий міг їх бачити. Тоді, виходить, вистрелив навмисно? Зважаючи на характер поранень, на думку правоохоронців, не варто відкидати версію умисного вбивства.

   Затриманий: невідомі спробували обійти його з двох боків

   А що ж каже сам «стрілець»? З неофіційних джерел нам стало відомо, як картину трагедії малює саме він – маємо ексклюзивні матеріали його допиту.

    36-річний контрактник розповів, що він стояв на посту, коли почув за деревами хрускіт гілок. На його погук ніхто не озвався, тож він вирішив, що то собака або лисиця. За мить шурхіт і тріск знову повторилися і вже сильніше. Постовий узяв ліхтарик і за всіма правилами, як навчали, посвітив по посадці, але нікого не побачив, хоча хрускіт продовжувався. Він уже повертався на місце, світив ліхтариком собі під ноги, як на нього з темряви мовчки посунули два силуети. Він подався назад, але, зачепившись за кромку дороги, упав. Невідомі спробували обійти його з боків. Тоді він натиснув на гачок – і перший силует упав, далі черга дістала другого невідомого уже в спину.

   Командир: перевіряли, як працює вартовий

  Піднявшись, солдат здійняв тривогу про напад. Він сказав, що поклав двох і, можливо, їм потрібна медична допомога. На сигнал тривоги прибіг командир розвідників і заявив, що то його люди, які виконували завдання – перевіряли, як працює вартовий. Хоча навряд чи він не знав, що автомат заряджений бойовими… Перевірили…

Наш кор.

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Главное, что здесь многие знают фактическую правду. Не Калиновка же. -А версий валом.
    Правда, не устраивающая официоз, никогда не выйдет на столбовую дорогу.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень