25.09
2017

    На останній сесії міської ради було затверджено Положення про Олександрійський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Нова редакція Положення передбачає зокрема нову послугу, яку надаватиме центр, – патронат над дитиною. У чому полягатиме ця послуга, ми запитали у Сергія Яценка, директора міського центру соціальних служб.


– Якщо коротко, патронат над дитиною полягає у тимчасовому догляді, вихованні й реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання батьками цієї дитини складних життєвих обставин. Такі життєві ситуації можуть бути різними: безробіття, матеріально-побутові проблеми, згубні звички тощо. Дана практика давно й успішно застосовується у більшості розвинених країн.

   – Тобто фактично дитину вилучають з її рідної сім’ї і передають на деякий час сторонньому вихователю чи вихователям. Хто буде ними і на який термін?

  – Патронатним вихователем можна стати за бажанням. Але законодавство висуває до такого кандидата у вихователі ряд серйозних вимог. Це повин-на бути повнолітня особа, громадянин України, який не має судимості, перебуває у зареєстрованому шлюбі, має досвід сімейного виховання дітей, житло (власне, орендоване чи на правах користування). Житлові умови повинні бути такими, щоб можна було надати дитині окрему, облаштовану для нормальних умов проживання кімнату. Крім того, патронатний вихователь повинен мати помічника з числа повнолітніх членів своєї сім’ї.

   Сім’я кандидатів у патронатні вихователі зобов’язана зібрати та надати відповідний пакет документів, а потім пройти спеціальне навчання, яке відбуватиметься у декілька етапів.

    До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Оптимальний термін перебування там дитини визначається, виходячи з її індивідуальних потреб, конкретних виявлених обставин та їхнього впливу на стан дитини, і він не повинен перевищувати 3 місяці. В особливих випадках термін перебування під патронатом може бути подовжений, але загалом не має бути більшим, ніж 6 місяців.

  Слід також зазначити, що патронатний вихователь працюватиме не сам: він буде членом міждисциплінарної команди, до якої також входять спеціалісти служби у справах дітей, центру соціальних служб, медичних та освітніх закладів. Команда фахівців надаватиме комплекс послуг і дитині, і її сім’ї, щоб виправити складну ситуацію в родині та повернути туди дитину, попередивши тим самим соціальне сирітство.

  – Хто відшкодовуватиме витрати з утримання і виховання дитини таким добровільним вихователям?

   – За надання послуг сімейного патронату, згідно з чинним законодавством, вихователь щомісяця буде отримувати винагороду у розмірі п’яти прожиткових мінімумів (на даний час це 8 тис. 420 грн) та соціальну допомогу на утримання і виховання дитини в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

   – Хто займається пошуком і відбором кандидатів у патронатні вихователі?

  – Олександрійський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який відповідає за пошук кандидатів у патронатні вихователі та їх первинний відбір. Зараз він здійснює інформування громади міста про патронат як нову послугу для дітей і сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

   – А раптом не знайдеться бажаючих взяти на себе таку непросту роботу?

  – На даний час одна подружня пара вже виявила бажання стати патронатними вихователями. Кандидати подали до центру соціальних служб документи і чекають на проведення навчання.

О.Іванченко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень