4.12
2016

    Українці у 2015 році сплатили в банках і поштових відділеннях комісійних коштів за прийом готівкових платежів на оплату житлово-комунальних послуг на 23,7 млн грн, незважаючи на те, що дана комісія входить в тарифи на послуги ЖКГ.

     Про це йдеться у звіті Антимонопольного комітету України (АМКУ) за результатами проведеного з 1 січня 2015 року по 31 травня 2016 року дослідження ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за комунальні послуги в усіх обласних центрах, повідомляє інформаційний ресурс «Капітал».

 «Необхідність проведення зазначеного дослідження пов’язана з численними зверненнями, які отримують орган Антимонопольного комітету України від фізичних осіб щодо ситуації, що склалася на ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за житлово-коммунальні послуги, коли установи банків або пошти стягують комісійні нарахування з населення при прийомі платежів відповідно до своїх тарифів, у той час як комісійну винагороду за прийом платежів від споживачів закладено в тариф», – сказано у звіті.

    Як наголошується у документі, згідно із законодавством, у тариф послуг ЖКГ закладається вартість переказу коштів на рахунки підприємств-надавачів послуг. Виняток становить лише послуга з постачання природного газу, для якої держава встановлює максимальний розмір комісії і він на сьогодні становить 0,3%.

   За підрахунками АМКУ, загальна сума сплачених комісійних платежів у 2015 році склала 23,7 мільйона гривень, а за п’ять місяців 2016 року – 18,2 мільйона гривень. Як наголошується у звіті, АМКУ пропонує два варіанти вирішення проблеми: встановити економічно обґрунтований розмір комісії за прийом платежів від громадян, що забезпечить укладання договорів з надавачами житлово-комунальних послуг, або передбачити у таких договорах зобов’язання надавачів послуг платити комісію за споживачів.

   Відповідні рекомендації регулятор направить до Кабінету Міністрів, ідеться у повідомленні видання.

О.Іванченко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    От як зрозуміти!? У правовій державі(!), визначено законом(!), НЕ стягувати ДОДАТКОВО комісійний збір за оплату спожитої комунальної послуги! -Ця оплата ВРАХОВАНА у ціні тарифу!
    Тобто, банки і пошта ОТРИМУЮТЬ свій відсоток від надавача посуги, який споживач ВЖЕ заплатив(!), бо це складова частинка тарифу! Далі “на голубом глазу”, здирають з нас “трьошки”(коли сума мала) і 0,3%( коли більше 200грн). Така дія, не що інше як нахабне свавілля, грубе порушення чинних норм закону!… і о диво, контролююча антимонопольна державна структура(АМКУ), замість вжиття заходів термінового припинення обдиралівки… підраховує на скільки лямів “нагріли” лохів в 15-м, тепер 16-м році, і ще якусь “рацуху” пропонують, щоб це виглядало гуманним грабежом. Куди крокуєм браття? За кого нас тримають? И доколе?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень