18.07
2020

4 мільйони гривень не вистачає Олександрійській міській дитячій лікарні для роботи до кінця 2020 року після укладення контрактів з Національною службою здоров’я України.

 Про це Суспільному розповів головний лікар Андрій Гришканич. З його слів, через нестачу грошей за два місяці звільнили 13 людей. Нині в лікарні – півтори сотні працівників та 60 ліжок стаціонару.

За словами головного лікаря, згідно контрактів, консультація одного пацієнта у поліклініці коштує 49 гривень. Курс лікування у стаціонарі, залежно від діагнозу – 2-3 тисячі. Ці гроші йдуть на лікування, медикаменти, харчування та зарплату лікарів. Місячного бюджету – 841 тисячі гривень – на потреби закладу не вистачає…

За словами міського голови Олександрії Степана Цапюка, щоб дитяча лікарня працювала без скорочень працівників, виділили гроші з міського бюджету: “Для цієї кількості медпрацівників на рік потрібно 15 мільйонів 354 тисячі. Служба здоров’я виділила 7 мільйонів 569 тисяч гривень. Щоб вкластись в це фінансування, потрібно було скоротити 60 людей. Тому вирішили дофінансувати лікарню з міського бюджету на 2 мільйони 400 тисяч. Цього вистачить до четвертого кварталу 2020 року. Та до кінця року не вистачає 1 мільйона 400 тисяч”.

Щоб отримати більше грошей від Національної служби здоров’я, лікарні потрібні обладнання й медики. Не вистачає травматолога, дитячого ортопеда-травматолога, реабілітолога. За словами головного лікаря, нині за гроші з міського бюджету купують необхідне обладнання і шукають лікарів. Контракти з Національною службою здоров’я на 2021 рік планують укласти до кінця грудня 2020-го.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень