2.03
2021

Продовжуємо знайомити наших читачів з новим керівництвом Олександрії. І сьогодні наш гість – Юрій Шклярук, заступник міського голови з економічних питань.

– У нашої команди амбітні плани, – розпочав розмову Юрій. – Але ж більшість із нас бачать і чудово розуміють, в якій ситуації сьогодні знаходиться економіка держави, і стан справ в Олександрії, на жаль, не є винятком. Зрозуміло, що в такій ситуації створити всі необхідні комфортні умови для розвитку промисловості і бізнесу в одному окремо взятому місті буде вкрай складно, але ж ми повинні зробити в цьому напрямку все від нас залежне.
Щодо моїх повноважень і обов’язків.
На своїй посаді я відповідаю за координацію дій і співпрацю між органами влади і бізнесом, за сприяння у вирішенні організаційних питань. Одним із головних напрямків моєї діяльності є пошук інвесторів, залучення інвестицій та створення максимально сприятливих умов для реалізації нових проектів. Вірю, що міська влада може стати надійним партнером для бізнесу, може працювати прозоро і відкрито – це ж новий рівень! Але для того, щоб стати нашим партнером, потрібно і бізнесу виходити з тіні.
Другий напрямок – це розвиток транспортної мережі міських та приміських пасажирських перевезень, підвищення якості обслуговування, збільшення регулярності, покращення умов таких перевезень.
Хочу нагадати вам про ідею створення комунального підприємства, яке буде займатися пасажирськими перевезеннями. Ідея створення такого КП належить міському голові Сергію Кузьменку – він уперше її озвучив у період виборчої компанії. Плануємо розробити концепцію таким чином, щоб не нашкодити вже існуючій системі міських маршрутів. Будемо радитися з перевізниками. Добре розуміємо і те, що за місяць або два реалізувати цей проект не вдасться, потрібно більше часу. Головне – що є мета, і ми рухаємося в напрямку її реалізації, – каже Юрій Шклярук.
Стосовно індустріального парку, над яким активно працювала попередня команда, то цей проект треба ще вивчати.
Ми бачимо ряд моментів, які є нелогічними в реалізації. Так, парк уже зареєстрований у Міністерстві інфраструктури. Але можу сказати, що будувати парк у колишній промисловій зоні за залізницею – це недоцільно. По-перше, там усе зруйноване, і одна рекультивація обійдеться бюджету в 5 мільйонів. По-друге, не знаю, чому не врахували того, що всю територію «розрізають» високовольтні лінії. А це означає, що в 30-метровій зоні нічого будувати не можна. На такій «клаптиковій ковдрі» неможливо створити цілісний комплекс. До речі, навесні ми хочемо провести аерозйомку території, щоб самим побачити і всім показати, що залишилося від промислової зони міста, – зазначив Юрій Шклярук.
Ще один не менш важливий напрямок – це розвиток торгівлі, а епіцентром такої торгівлі в нашому місті є КП «Центральний ринок». Сьогодні до ринку прикуто дуже багато уваги, всі прискіпливо спостерігають за розвитком подій під керівництвом нового директора Олександра Кіяшка.
– Ринок – це завжди дуже болюче питання і це стосується не тільки нашого ринку – це стосується навіть сільського, міського ринку, ринку, який працює в обласному центрі або в столиці, – пояснює заступник міського голови. – Чому так? Тому що ринок асоціюють з обігом тіньових коштів, і це небезпідставно. Ми побачили це на власному прикладі, коли в перші дні роботи ринку після локдауну збільшився рівень надходжень у касу ринку, побивши всі попередні «рекорди» в рази! До питання призначення нового керівника Сергій Кузьменко підійшов дуже принципово і прозоро. Були і публічні обговорення, і особисті зустрічі міського голови з підприємцями. Він зазначав, що ринок – не для чиїхось гаманців, а для наповнення міського бюджету. Нагадаю всім: новий директор отримав ринок з мільйонним боргом! У перші дні роботи новий директор зайнявся упорядкуванням законності ринкових зборів. До того ж, він звітує перед громадою через соцмережі. Це потужний крок уперед. Сподіваюсь, що Олександр Кіяшко виправдає той кредит довіри, який йому надала міська влада.
– Хотів би ще раз нагадати всім підприємцям Олександрії, що міська влада буде всіляко сприяти розвитку бізнесу при умові, якщо той буде працювати законно і відкрито, – підсумував Юрій Шклярук.

С.Сергієнко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень