21.04
2015

Янголи миру

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Женя: «Дякую вам за все, подарунки нам дуже сподобалися – і янголи, і пазли, і листи. Я отримав лист від Антона. Він написав, що також навчається у 3-Б класі і хоче, щоб у нас не було війни».

Влада: «Найбільше мені сподобалися янголята – вони такі гарні, у яскравих стрічках. Свого я повісила у своїй кімнаті. Батьки запитували: «Де ти взяла таку красу?», а я відповіла: «Усьому класу прислали подарунки з Олександрії».

Максим: «Ці янголи моляться за мир в усіх країнах».

Каміла: «Я дуже зраділа подарункам і листам. Вони підтримали нас у важку хвилину. Янгол висить у мене над ліжком, а пазл з котиком лежить на столі у моїй кімнаті».

Ось так діляться враженнями від подарунків учні 3-Б класу маріупольської загальноосвітньої школи №30. Напередодні Великодня, у Чистий четвер, вони отримали посилку від учнів Олександрійського навчально-виховного комплексу (школи №17). Олександрійські школярі відправили у місто, поблизу якого проходять бойові дії, власноруч виготовлені обереги – янголи, браслети, доробки, а також малюнки і цукерки у вигляді сердечок.

– У Маріуполі живе моя сестра, – розповідає вчитель ОНВК №17 Валентина Московчук. – Вона також учитель, класний керівник 3-Б класу ЗОШ №30. Сестра розповіла, що львівські школярі прислали в управління освіти Маріуполя листи і малюнки, які були розподілені між усіма школами міста. За правилами етикету, на листи треба відповісти. Третьокласники вирішили направити відповіді не лише у Західну, а й у Центральну Україну,  показавши таким чином, що наша країна — єдина. Листування — це людський зв*язок і моральна допомога, а підтримка маріупольським дітям ще й як потрібна. Сестра говорить: «Ви не можете собі уявити, як важко проводити уроки під гуркіт канонади. Розповідаєш дітям, як врятувати себе під час обстрілу, що треба ховатися у безпечне місце, а десятирічний хлопчик відповідає: «А моя бабуся впала на землю, де стояла, і цим врятувала собі життя. А якби побігла у будинок, то загинула б, бо у нього влучив снаряд». Ці діти бачили смерть, знають, що таке обстріли, як це – втрачати рідних і близьких людей. Дуже важко працювати у постійно напруженій обстановці».

У 3-Б класі маріупольської ЗОШ №30 навчається 14 дітей, решту батьки вивезли подалі від війни. Ці третьокласники відгукнулися на пропозицію Валентини Московчук і прислали учням 9-А класу ОНВК(у цьому класі Валентина Володимирівна – класний керівник) виготовлені власними руками сувенірчики та листи, в яких написали: хочемо жити у мирі, спокійно ходити вулицями рідного міста, не боючись обстрілів, хочемо, щоб Україна була єдиною. Класний керівник 3-Б класу поклала у посилку фото з краєвидами Маріуполя і коротку історію міста. Отримавши привіт із Маріуполя, учні ОНВК відразу ж почали активно обговорювати ідею посилки у відповідь. Дев’ятикласники зібрали гроші, придбали нитки, з яких дівчата на уроках праці під керівництвом учителя Л.І. Троян сплели білих янголів і прикрасили їх яскравими стрічками. Обереги супроводили віршованими рядками: «Янголи, білі янголи хай вас від біди охороняють, крилами-оберегами війну зупиняють. Кожна дитина хоче у мирі жити. Хай з вами завжди буде Янгол-Хранитель». Купили цукерки у формі сердечок – символ того, що дарують кожній дитині частинку свого серця. А батьки Сергій та Анжела Власенко за власні кошти купили кожній дитині по настільній грі «Пазли». Учні 3-Б класу ОНВК намалювали для маріупольців малюнки, виготовили браслети та сувеніри з бісеру, написали листи. До подарунків додали вірш Вікторії Немолот «Коли скінчиться клята ця війна». І відправили подарунки до Великодня.

Реакція маріупольців перевершила очікування. Посилку розпакували просто на уроці. Третьокласники були настільки вражені подарунками, що їх захлеснули щирі емоції. Діти разом з учителем телефонували до Олександрії, дякували: «Усі інші присилають тільки листи і малюнки, а ви – подарунки, та ще й які, уся школа приходила подивитися! Олександрія перевершила Львів»!

«Ви просто зробили нам свято, витягнули нас із рутини та безнадії, – поділилася враженнями Наталія Володимирівна, класний керівник 3-Б класу маріупольської ЗОШ №30. – У наших дітей дуже мало залишилося радощів, і підтримка їм дуже потрібна. Спасибі вам за усе».

Учням ОНВК сподобалося дарувати промінчики добра і тепер вони готують наступний презент для маріупольців. До Дня захисту дітей, 1 червня, хочуть надіслати вже не чужим для них дітям самодільні квіти з цукерками всередині. Тому що діти – це квіти життя.

Олена Карпачова

, , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень