ЯКЩО У ВАС ВДОМА РОЗБИВСЯ ТЕРМОМЕТР
До отрут, без яких поки що ніяк не може обійтися людство, належить і ртуть. Ртуть – метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухома рідина, що під час удара поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. Температура плавлення – +38,9°С. З підвищенням температури випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні. Якщо у приміщенні розбито ртутного градусника, то ваші дії слідуючі:
виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку; відчиніть настіж усі вікна у приміщенні; максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері; негайно починайте збирати ртуть : збирайте спринцівкою великі кульку і відразу скидайте їх у склану банку з розчином ( 2г перманганату калію на 1 літр води), більш дрідні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використанняі пилососу для збирання ртуті забороняється; вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином ( 400грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води); зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб; утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не нижче 18-20 °С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт; вичистіть та промийте міцним, майже чорним, розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.
Сподіваюся, що ці рекомендації ніколи вам не знадобляться, але у разі необхідності – використовуйте їх і це суттєво зменшить для вас небезпеку від наслідків розливу ртуті!
Фахівець ДПРЗ – 2 С.Шабанова
Температура плавления ртути +38,9 С !!! А, что если у человека +36,6 С, то она в градуснике уже твердая(не расплавленная), как же она бедолага по капиляру градусника двигаться будет? Ртуть – металл, но не пытайтесь собирать ее с помощью магнита.
Мне нравится! 0