23.11
2020

До Держпродспоживслужби Кіровоградщини надійшла скарга щодо відмови працівниці магазину прийняти купюру номіналом одна гривня 2006 року випуску. Під час перевірки було встановлено, що при здійсненні розрахунку за придбаний товар продавчиня дійсно відмовила покупцеві у прийнятті купюри.

Фахівці служби дали роз`яснення, щодо обігу монет та купюр старого зразка. Отже, згідно постанови Національного банку України з 01 жовтня 2020 року розпочато вилучення з готівкового обігу банкнот номіналами 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років років та обіг монет номіналом 1 гривня, виготовлених до 2018 року. Водночас банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монети номіналом 1 гривня старого зразка перебувають в обігу до прийняття окремого рішення Правління Національного банку України про їх вилучення.

Таке рішення наразі не прийнято, тож купюри номіналом 1 гривня зразків 2003-2007 років з обігу не вилучені і можуть бути використані громадянами для розрахунків.

Тож касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язаний приймати без обмежень банкноти і монети Національного банку (у тому числі пам’ятні, ювілейні монети, зношені банкноти та монети), які є засобами платежу, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень