12.05
2016

Творчим вечором у міському Обрядовому центрі відзначила свій ювілей письменниця і поетеса Наталія Фесенко.


У холі Обрядового центру гостей свята зустрічала перша в Олександрії персональна виставка художника Віктора Сорбата. Віктор Олександрович — художник-оформлювач, закінчив Київський художньо-промисловий технікум. В Олександрії живе і працює 11 років, вона стала для нього не менш рідною, ніж батьківщина – Сумщина. На виставці були представлені 16 картин, пейзажів та натюрмортів, написаних у період з 2000-го року олією та гуашшю. На більшість з них Віктора Олександровича надихнула його головна Муза – дружина Наталія Фесенко.

В центрі експозиції розміщена картина «Наталі» – на червоному фоні гілочки білого бузку у вазі, а поряд – «фірмовий» капелюшок Наталії, рукавички з мережива і нитка перлів. Та й в інших полотнах Наталія незримо присутня: у «Молодому вині» – принесене нею виноградне гроно, у літніх натюрмортах – вирощені нею персики, іриси, бузок… Картини зберігаються у домашній колекції, не продаються. Віктор Олександрович говорить: пише для себе, для душі. Але залюбки ділиться радістю з іншими, адже його роботи дійсно випромінюють позитивну енергію. Тож хотілося б частіше бачити їх на виставках.
На творчому вечорі, який відбувся відразу після відкриття виставки, пані Наталія читала свої вірші та уривки прозаїчних творів – щедро ділилася з гостями літературними надбаннями. У них багато хто впізнав себе. Художній захід складався з трьох частин, у ході яких Наталія Федорівна (щоразу в новому вбранні) читала громадянську і патріотичну лірику («Краса – у гідности, а гідність – жити красиво!»), твори про жінку, її покликання, призначення («З жіночих рук щодня прядеться нитка») та інтимну лірику. У перервах між частинами виступав хореографічний колектив Олександрійського колегіуму «Коханочка» (керівник І.Довженко). Вела свято завуч колегіуму Людмила Резніченко.

Активна, з молодим запалом і голосом (про таких говорять «жінка без віку») Наталія Фесенко пише філософські, життєві, мудрі, пронизані оптимізмом і світлом, любов’ю до життя, до людей, до рідного краю твори, живописні, як картини її чоловіка. На святі були присутні донька Наталії Анна, зять Євген, онучка Маруся. Шкода, що не зміг приїхати син Олексій із сім’єю. Гостей свята вразив зворушливий танок героїні урочистостей із зятем, а потім – із коханим чоловіком.
Наталію Фесенко привітала начальник управління культури і туризму міської ради Вікторія Чернецька. Вона повідомила, що напередодні сесія міської ради виділила 40 тисяч гривень на видавництво п’ятої книги письменниці. Керівник міського Обрядового центру Тетяна Шуткіна у вітальному слові зазначила: ця жінка прийшла до свого ювілею, встигнувши все – і будинок звела, і сад випестила, і хороших дітей виростила і пустила в життя.

Наталія Федорівна дарувала гостям свою книгу «Малороска», роздавала автографи. Гості дякували їй за хвилини щастя, з яких складається наше справжнє життя. Вони – це те, що залишається у пам’яті, гріє душу, наповнює серце. А саму пані Наталію вже поглинули приємні клопоти з видавництва наступної книги, яка, як і попередня «Малороска», буде надрукована Кіровоградським видавництвом «Імекс ЛТД». «Це збірка «Непокір-вода. Вибране». Там буде і громадянська, і патріотична лірика – література, яку можна використовувати у навчальних цілях на уроках з вивчення літератури рідного краю. Я вдячна місту і свідомій частині нашої спільноти, яка звернула увагу на літературу рідного краю, і знайду можливості дякувати Олександрії за це ще не один рік», – зазначила ювілярка.

Олена Карпачова

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень