У Кіровограді відбулися «Нейгаузівські музичні зустрічі»
З 8 по 15 квітня 2016 року у Кіровограді проходив ХVІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Нейгаузівські музичні зустрічі». Фестиваль народився у рік столітнього ювілею видатного піаніста і педагога, уродженця Єлисаветграда Генріха Нейгауза. Тоді, у 1988 році, на «малій батьківщині» свого вчителя побували з концертами відомі музиканти – С. РІХТЕР, А. ВЄДЄРНІКОВ, В. ГОРНОСТАЄВА, Л. ГІНЗБУРГ, М. НЕЙГАУЗ та ін.
Відтоді «Нейгаузівські музичні зустрічі» проходять у Кіровограді щорічно навесні і приурочені до дня народження Маестро.
За багато років склалася художня концепція фестивалю, який поєднує концерти відомих піаністів (насамперед, нейгаузівської школи) та молодих музикантів – студентів вищих мистецьких навчальних закладів, відкриті уроки та майстер-класи авторитетних педагогів, екскурсії до народного меморіального музею Г. Нейгауза, музею музичної культури ім. К. Шимановського, виступи місцевих музичних колективів, вечори спогадів.
У рамках фестивалю щороку відбувається конкурс молодих піаністів серед студентів музичних училищ, учнів середніх спеціалізованих музичних шкіл та шкіл естетичного виховання. Умови конкурсу є достатньо серйозними, тому учасників змагання виявляється не дуже багато. Конкурс проводиться в ІІ тури серед учасників п’яти вікових категорій. В цілому конкурсанти готують фортепіанні програми, які складаються з 5-6 творів.
Цього року у конкурі взяли участь учні і студенти з Кіровограду, Сєвєродонецька, Іллічівська, Херсону, Вінниці, Черкас, Дніпропетровська, Харкова, Одеси, Тернополя, Ужгорода, Києва, Сум, Дніпродзержинська, Артемівська, Миколаїва.
Олександрію на конкурсі представляв вихованець дитячої музичної школи, лауреат багатьох мистецьких конкурсів ПАЗИНИЧ Захарій, клас викладача ЗАГОРЕНКО Анни Романівни. Захарій виступив у І турі й отримав диплом учасника.
Як зазначає Анна Романівна, виконавський рівень піаністів був надзвичайно високим: учні старших класів шкіл естетичного виховання та спеціалізованих музичних шкіл виконували твори відповідно до консерваторських програм. Захарій своїм виступом задоволений і намагається не зупинятись на досягнутому, плануючи взяти участь ще не в одному конкурсі…Своє подальше життя він неодмінно вирішив пов’язати з музикою.
Юлія МАЛОРОДНА, заступник директора з основної діяльності Олександрійської дитячої музичної школи
Залишити відповідь