26.03
2021

Переведення стрілок годинників на літній час, як заведено, проходить в останню неділю березня.

Таким чином, перехід на літній час в Україні у 2021 році відбудеться в ніч з суботи, 27 березня, на неділю, 28 березня. Цієї ночі о 3:00 українці повинні перемістити стрілки годинників на одну годину вперед. Відповідно, через переведення годинників час на сон скоротиться на годину.

Відмітимо, що на засіданні 3 березня Верхновна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, який відміняє перехід на літній та зимовий час в країні. Але після голосування 19 березня  документ відправили на доопрацювання.

Ідею переведення часу висунув американський політик, дипломат, винахідник Бенжамін Франклін. Зробив він це у 1784 році для ефективнішого використання денного світла.

Нині сезонне переведення годинників обґрунтовують необхідністю подовження світлового дня та економією електричної енергії й ресурсів.

Водночас у 21-му столітті це працює уже не так ефективно й багато країн відмовилися від сезонного переведення годинників.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/perevedennya-godinnika-na-litniy-chas-2021-koli-perevodyat-godinniki-v-ukrajini-data-novini-ukrajini-11360818.html

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень