4.07
2016

Влітку у великих містах розпочався справжній бум вуличних музикантів. Причин у цього явища може бути багато: поява нових пішохідних зон, зон для відпочинку, облави на виконавців, ну або ж просто гарна музична освіта. Так чи інакше, за одну прогулянку містом можна встигнути послухати індіанський ансамбль, джазовий оркестр, самотній контрабас, романтичний саксофон і навіть квартет скрипалів. Різноманітність репертуару і майстерність вуличних виконавців за не один десяток років настільки змінилися, що вже час говорити про революцію, яка відбувається прямо зараз. У Львові я вирішила поговорити з вуличними музикантами про їх музику, доходи і причини, чому вони цим займаються.

Паша Чаушьян, Валера Владіміров, Богдан Ільницький та Павло Кріп – учасники  львівського гурту «All Inclusive», у репертуарі якого є кавери  на  композиції відомих закордонних гуртів, серед яких Daft Punk, Muse, Coldplay та багатьох інших.

Гурт  вже існував раніше майже рік, проте іншим складом та з іншою назвою. Хлопці вже оновленого колективу «All Inclusive» познайомились один з одним на вулицях міста Лева. «Грали кожен окремо, проте потроху сходились,  знайомились. Спочатку почали дуетами грати, потім познайомились з іншим дуетом і вирішили грати разом. Дійшло до того, що зараз наше виконання можна почути не лише на вулицях, але й на корпоративах, різних міських заходах», – розповідає барабанщик «All Inclusive» Паша Чаушьян.

Гурт вирішив об’єднати як класику: скрипка, контрабас так  і рок –інструменти: електрогітара та акустичний барабан. Такий набір інструментів рідко використовують у групах, проте квартет вирішив спробувати зіграти. Вийшло досить непогано. За майже місяць львівські глядачі реагували на вуличних музик по різному. Були такі що просили заграти ще, а траплялись випадки, коли казали: «Хлопці клас, молодці, проте можна ліпше». Хоча, таких мало. Переважно всі реагували по доброму.

– Ми граємо в своє задоволення, а гроші…Як прийде-то прийде. Найбільша сума яку вдалося заробити це 3 940 грн за три години, ми грали  на Різдво. Тоді нам ще випала можливість поспівати з солістом гурту «О.Torvald» Женею Галичем, він навіть відео нашого спільного виступу викинув у себе на сторінці у соцмережах. А наш колишній вокаліст Серьога мав можливість поспівати свого часу з Сергієм Бабкіним ( гурт «Пятница»). Так потроху і намагаємось розкручуватись, хочемо бути відомими музикантами, – зазначає барабанщик «All Inclusive» Паша Чаушьян. Найдовше гурт грав без перестанку 8 годин, робили лише мінімальні 5-хвилинні паузи аби випити води та перекурити.

На початку створення гурту хлопці вирішили подивитися хто що може, показати один одному свою майстерність. Але щоб це зробити привселюдно треба мати неабияку хоробрість. Не всі можуть вийти і почати одразу грати на вулиці, бо багато хто боїться публічності та негативних відгуків. У кожного з учасників вже є досвід гри на вулицях, проте лише особистого, а не колективного. Як зазначають хлопці, у «All Inclusive»  набагато простіше, адже «гуртом і батька легше бити».

Окрім того, що музиканти грають на вулицях Львову, вони ще і навчаються. Барабанщик Паша Чаушьян – студент 4 курсу Львівського державного університету безпеки життєдіяльності за спеціальністю «Транспортні технології». Гітарист Валера Владіміров здобува освіту звукорежисера є у  КНУКіМ , Богдан Ільницький вчиться в музичному училищі на скрипаля разом з контрабасистом Павлом Кріпом.

Репертуар «All Inclusive» узгоджується усім колективом, адже такого поняття як один старший, а всі інші підлеглі, немає. Усі рішення приймаються разом  по спільній домовленості. Вдома вчаться гітарні партії обраних пісень, хоча бувало і так, що одразу на вулиці хлопці підбирали партії щойно почутої композиції.

Конкретної адреси та місця де саме у Львові можна почути «All Inclusive» немає, хлопці грають там, де є можливість та вільне місце. Годинні концерти влаштовують  майже щодня, якщо дозволяє погода. Зараз гурт переважно обмежується лише вуличними виступами, проте,  якщо хтось кудись запрошує –  не відмовляються. А тим, хто і досі боїться вийти за межі власної квартири хлопці з «All Inclusive» радять просто закрити очі і робити свою розпочату справу до кінця, незважаючи ні на які обставини.

Анна

коментарі 2

  • Анонім пишет:

    Ну взагалі-то колишнього Вокаліста звати Максим а не Сєрьога)

    Мне нравится! Thumb up 0

  • Макс Ланкміллер пишет:

    Мене то звати Максим,але навіщо під час запису на диктофон піарити когось крім себе

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень