16.03
2016

14 березня перший заступник міського голови Л.Давиденко провела засідання міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків. У ньому взяли участь представники органів виконавчої влади та податкової інспекції.

Начальник фінансового управління О.Грищенко поінформувала присутніх про виконання міського бюджету за січень-лютий поточного року та стан сплати податків.

Що стосується надходження земельного податку, значну заборгованість до бюджету міста за останні роки становить сплата за земельну ділянку, на якій розташоване ТОВ ЗПТУ«Віра-Сервіс Інтермаш».

На засідання комісії уже вкотре був запрошений генеральний директор даного підприємства М.Сулятицький. Для обслуговування виробництва він орендує будівлі, що з 2012 року знаходяться у власності громадянина О.Кравченка, який зареєстрований у м.Києві.

За словами М.Сулятицького, ТОВ ЗПТУ«Віра-Сервіс Інтермаш» сплачує орендну плату за користування спорудами О.Кравченку.

Начальник управління приватизації, оренди майна та землі О.Купченко поінформував присутніх, що О.Кравченко після купівлі будівель повинен був укласти з міською радою договір на оренду відповідної земельної ділянки площею 28 гектарів, чого він до цього часу не зробив.

За відсутності договору оренди протягом 2013-2015 років власник мав сплатити земельний податок у розмірі 2,9 млн грн. Проте фактично за цей період О.Кравченко сплатив близько 234 тис. грн. тільки за земельну ділянку під будівлями площею 7 гектарів.

Через те, що не був оформлений договір на оренду землі, збитки у вигляді недоотриманої орендної плати до міського бюджету за мінімальною ставкою 3%, визначеною Податковим кодексом України, за 2013-2015 роки складають 4,9 млн грн.

Міська рада неодноразово зверталася до О.Кравченка з питання оформлення права користування земельною ділянкою, але власник ухиляється від заключення договору. У зв’язку з цим направлено заяви до міського відділу поліції та до слідчого управління державної фіскальної служби України у Кіровоградській області про вчинення кримінального правопорушення О.Кравченком за несплату земельного податку.

Крім цього, ТОВ ЗПТУ«Віра-сервіс Інтермаш» зареєстроване у м.Києві та сплачує податки за місцем реєстрації. Але працівники підприємства живуть в Олександрії, користуються медичними, освітніми та іншими послугами соціальної сфери.

З метою надходження податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету генеральному директору ТОВ ЗПТУ«Віра-сервіс Інтермаш» М.Сулятицькому також було запропоновано зареєструвати підприємство в Олександрії. Він погодився з даною пропозицією та пообіцяв починаючи із 2 кварталу поточного року сплачувати податки у нашому місті.

І.Московченко

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень