27.05
2022

Війна шлюбу не завада

Рубрика: Новости. Автор: Olena
У воєнний час олександрійці стали одружуватися вдвічі більше.

Про це в інтерв’ю нашому кореспонденту повідомила виконувачка обов’язків начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Олександрійському районі Кіровоградської області Ірена Глінченко. Також вона розповіла про зміни, які відбулися в роботі ДРАЦСу з початку війни Росії проти України.

– Перш за все змінився процес одруження під час воєнного стану.
З початком війни Російської Федерації проти України спостерігається активізація громадян щодо державної реєстрації шлюбів за скороченою процедурою. Так, починаючи з 24 лютого до 14 травня 2022 року в місті Олександрії та районі зареєстровано 182 шлюби (в минулому році за цей період було 40 реєстрацій), з них по скороченню місячного терміну з причини мобілізації – 71, ці шлюби зареєстровані в день звернення громадян.
– Чим це можна пояснити?
– Причини різні. Як стверджують самі наречені, війна дала поштовх до нових почуттів, або загострила їх. Багато з них раніше жили цивільним шлюбом, мали навіть спільних дітей, але не поспішали скріплювати відносини юридично, і тільки зараз, кажуть, настав час. Крім того, багато з них розуміють, що в разі загибелі військовослужбовця членам його родини передбачені пільги та виплати.
– А що таке шлюб “онлайн”?
– Уряд України в умовах воєнного стану дозволив укладати шлюби з військовослужбовцями, поліцейськими, рятувальниками, медиками та іншими захисниками держави без їхньої присутності, з використанням доступних засобів відеозв’язку. Для цього, як і зазвичай, призначається час реєстрації шлюбу, а в обрядовому залі ДРАЦСу і в присутності нареченої/нареченого вмикається відеозв’язок через Viber або інший застосунок зв’язку і проводиться процедура з дотриманням вимог законодавства. Всі “урочисті атрибути” для проведення обряду одруження можуть бути присутні, але, на жаль, лише по обидва боки екрана.
Для того, щоб укласти шлюб без власної присутності, військовослужбовець повинен подати відповідну заяву своєму безпосередньому командиру, той, у свою чергу, засвідчує справжність підпису нареченого чи нареченої на заяві, скріплює гербовою печаткою відповідного військового формування.
Станом на 14 травня 2022 року у відділі здійснено 2 такі реєстрації.
Крім цього, передбачена можливість проведення державної реєстрації шлюбу на підставі акту про укладення шлюбу, складеного керівниками військових формувань, скріпленого печаткою відповідного військового формування. Такими повноваженнями зараз наділені командири підрозділів. Слід зауважити, що консультацій з онлайн-шлюбу отримують багато, але не у всіх є можливість реалізувати це право, через те, що у багатьох зонах бойових дій не працює пошта, що унеможливлює їх надіслання до відділу ДРАЦСу.

– Громадяни інших держав і, зокрема з Росії, одружуються?
– Шлюбів з іноземцями стало значно менше, а з росіянами взагалі немає. До того ж, ми більше не співпрацюємо з країною-агресором, тож їхніх громадян взагалі не реєструємо.
– Скільки дітей народилося під час війни і як їх називають? Чи є у нас «Байрактари» або «Джевеліни»?
– Життя триває і радує нас приємними подіями, всупереч війні. Так, за період з 24 лютого до 14 травня 2022 року нашим відділом зареєстровано 154 народження. Хлопчиків – 79, дівчаток – 75.
Серед них нікого не назвали на честь відомої зброї, але рідкісні та нетрадиційні імена є. Чоловічі – Ерік, Єлісей, Міхаель, Ренат, Платон, Джейкоб, Філіп. Жіночі – Міліса, Аміна, Мія, Ясміна, Емілі, Адель.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень