10.11
2018

США подякували Польщі та іншим країнам, які чинять спротив будівництву росскійского газопроводу “Північний потік-2” в обхід Польщі та України, і нагадали, що від проекту все ще можна відмовитися. Про це заявив міністр енергетики США Рік Перрі в Польщі. “Закликаємо наших партнерів об’єднати сили і відмовитися від цього проекту”,

Від "Північного потоку-2" ще можна відмовитися: США звернулися до європейців

На фото: Рік Перрі

–  про це пише сайт “Обозреватель” з посиланням на  “Ріа Новини“.

“На тематику” Північного потоку-2″ президент висловився дуже чітко. Ми проти цього проекту. Він не є комерційним з точки зору диверсифікації. Президент як і раніше має право накладати санкції”, – сказав він і додав, що це лише “політичний гамбіт, який дає Росії вплив на Європу”.

“Північний потік-2” будує “Газпром” для поставок російського газу в Німеччину в обхід України та Польщі. Оператор газопроводу компанія Nord Stream 2 AG повідомила, що понад 200 км газопроводу вже побудовано. До кінця 2019 го газотранспортний коридор потужністю 55 млрд кубометрів на рік планують повністю завершити. Дозвіл на будівництво видали Німеччина, Фінляндія і Швеція. Данія залишається єдиною країною, яка до сих пір його не надала. Противники проекту, серед яких Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія, впевнені, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС.

Щоб уникнути залежності від РФ, Польща підписала ряд контрактів з американськими компаніями Cheniere, Venture Global Calcasieu Pass і Venture Global Plaquemines LNG на поставку скрапленого газу.

Один комментарий

  • Незнайка пишет:

    Рик Перри туго знает, что реализация родного сжиженного американского газа, много лучше проиграша рынка сбыта поставщику непрерывного трубопроводного природного газа.
    О важности защиты интересов СВОЕЙ! страны заявил Он.
    Получилось иносказательно, кто захотел, тот и поверил…

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень