11.12
2019

Друга персональна виставка олександрійської художниці-аматора Тетяни Тарасенко відкрилася 10 грудня в Арт-холі Центральної міської бібліотеки ім.О.Пушкіна. Перша називалася «Закохана в життя», теперішня – «У пошуках унікальності» – такі назви красномовно розповідають про творчу і життєлюбну авторку.  Тонка чуттєва душа Тетяни проглядає у її яскравих, теплих і атмосферних роботах, виконаних у різних техніках. Вони викликають світлі позитивні емоції.

Тетяна з дитинства тяжіла до творчості, але малювати почала усього лише два роки тому. І у порівнянні з першою виставкою значно зросла і як митець, і як майстер публічних виступів, проведення презентацій,  уміння володіти аудиторією. Все це завдяки активній цілеспрямованій вдачі і прагнення до саморозвитку. Адже Тетяна – до речі, мама двох чудових дітей, волонтер художньої галереї VashArt, керівник кіноклубу документального кіно Docudays UA, що працює на базі галереї  (наш кіноклуб був визнаний найкращим у 2018 році з-поміж 107 українських «колег»), цьогоріч вона пройшла навчання у Центрі підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» у Дніпрі та у «Школі культурного менеджменту» у Вінниці.
За два роки художниця створила більше 60 картин, які роз”їхалися не лише Україною, а й Білорусією та Польщею, розписувала одяг і аксесуари, малювала на дзеркалах, стінах та склі. А ще здійснила свою давню мрію – написала картину олією. Усі  етапи та напрямки роботи Тетяна показала у слайд-презентації. І гості виставки розділили з нею радість.

Майстриня все ще перебуває у пошуках власного стилю, але, на думку багатьох, їй вдається все, за що вона береться – чи то малювання картин гуашшю або акрилом, чи виготовлення панно з яєчної шкаралупи, розпис, шиття іграшок чи створення прикрас. Та найбільшою популярністю у дітей і дорослих користується пуанталізм (крапкове малювання) у виконанні Тетяни. На майстер-класах вона залюбки навчає охочих малювати у цій техніці. 

На відкритті виставки Тетяна провела розіграш подарунків – магнітиків власного виготовлення, які у художниці завжди виходять дуже вдалими. Ті, кому пощастило, відтепер матимуть авторські магніти з символом 2020 року. Крім того,  художниця запропонувала усім присутнім долучитися до створення колективної картини «Запали галактику!» – і охочі спробували себе у якості митців, що працюють у техніці пуанталізм. «У кожній людині є світло, тільки дайте йому світити – і ми запалимо галактику», — вважає Тетяна, котра побажала кожному не боятися власної унікальності і нових ідей, а сміливо йти до мрії, адже «мистецтво – це подорож у незвідані краї, яка відкрита для тих, хто готовий ризикнути вирушити в дорогу».

«Люди які мене оточували і оточують, внесли значний внесок в формування мене сьогоднішньої, і я за це їм дуже вдячна, — говорить художниця.  – Керівник галереї  Ірина Кваша багато чого нового відкрила для мене в плані мистецтва, зокрема, нові напрямки і стилі. А тренерка з прав людини та організаційного розвитку Анна Орловська відкрила в мені активну, цілеспрямовану особистість і людину-лідера, якою раніше себе і не відчувала. Оточення має дуже великий вплив на формування особистості!  Не тільки люди, а й обставини та події допомогли мені стати тією, якою я є сьогодні!»

У Тетяни багато планів. Один із них – спiльний з Анною Орловською – створення настільної гри типу «Монополія» — для розвитку навичок людини майбутнього: креативності, критичного мислення, лідерства, комунікативності та інших. Тож, ймовірно, на відкритті наступної виставки зіграємо з художницею у її гру!

Олена Карпачова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень