17.02
2023

Незважаючи на всі ризики, пов’язані з війною, є у нас підприємці, які не тільки не скорочують обсягів виробництва, а й збільшують їх, вкладаючи кошти у будівництво нових потужностей.
Саме в Олександрії сьогодні йде будівництво нового промислового комплексу фасування меду. Його будує компанія Beequeen.
Як розповів її керівник Сергій Гайденко, “медовою” справою він займається вже 13 років. Фірма закуповує мед у населення, переробляє, фасує та відправляє на експорт у різні країни Європи.

Цей бізнес важко назвати стабільним, адже його успіх залежить від багатьох чинників, насамперед від врожаю медоносів, погодних умов, попиту на продукцію, а відтак ціноутворення, економічної ситуації в країні.
– Чесно кажучи, іноземні інвестори не поспішають вкладати кошти в розвиток української індустрії меду, – розповідає Сергій. – Нам доводиться розраховувати на власні сили. У нас є своє підприємство, є і фірма в Польщі, що допомагає вирішувати питання логістики та європейської юриспруденції.
Ми бачимо перспективи цієї галузі, бо попит незмінно збільшується, тому вирішили розширювати виробництво. Довго шукали місце під будівництво, були пропозиції зі Львова, Києва, але нам більше сподобалася саме Олександрія. Це центр України, де перетинаються логістичні шляхи всіх напрямків, тут багато бджолярів та є потенціал висококваліфікованих спеціалістів.

Ділянку землі ми отримали в оренду, взявши участь в аукціоні, що був проведений міською радою. Отримали всі необхідні дозволи та планували розпочати будівництво, але завадила війна.
Певний період часу не могло бути й мови про розширення виробництва – хоча б зберегти те, що вже існувало! Так, наприклад, нам знадобилося докласти неабияких зусиль, щоб вивезти 200 тонн готової продукції під обстрілами з Гостомеля. Потім постала проблема з банками, які не працювали у перші дні війни. Потім знову були випробування вже на кордоні, де, через перевантаження митної служби, наш товар простояв два тижні.
Так, було багато випробувань, неприємностей, форс-мажорних обставин, та ми впоралися. І сьогодні маємо впевненість в нашій перемозі, тож не боїмося ризикувати і продовжувати розпочату справу. На даний момент на місці майбутнього цеху вже залитий фундамент, триває спорудження каркасу та підведення комунікацій. Цим займається підрядна організація з Олександрії.
Плануємо, якщо нічого не завадить, вже через пів року запустити виробництво. Комплекс дасть місту 20 нових робочих місць, а саме виробництво, коли вийде на заплановану потужність, буде щодоби відвантажувати до 20 тонн продукції. Цей показник дозволить нам вийти у ТОП-5 експортерів українського меду! Сподіваюся, це буде гідним внеском у нашу спільну справу, адже робота будь-якого бізнесу сприяє розвитку економіки України, а наш бізнес до цього, ще й дає валютний виторг у казну держави.


В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень