17.11
2015

УТОС відзначив 80-річчя  

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Привітаннями, подарунками і хорошим концертом відзначило Олександрійське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих свій 80-річний ювілей. Незважаючи на неопалюваний актовий зал в офісі УВП УТОС по вулиці Пролетарській, 17, святкова атмосфера і цікаві художні номери не давали гостям ювілею сумувати, і вони не розходилися. Звичайно, бачити, як радіють життю, співають оптимістичних пісень люди, які живуть у повній темряві, завжди боляче і водночас корисно. Але, на мій погляд, члени Олександрійського УВП УТОС змогли досягти того, що їх сприймають у першу чергу не як інвалідів, а як сильних, мужніх людей, які вміють працювати, відпочивати і виживати за будь-яких часів і обставин. І все у них одержується.

Українське товариство сліпих (УТОС) було створене 4 червня 1933 року. Тоді в Україна працювали 12 місцевих осередків інвалідів по зору, які об*єднували понад 100 осіб. Головою оргбюро було затверджено Абрама Едельмана. Наступного року УТОС створило перші 12 майстерень, де працювали 470 незрячих. 40 робочих трудилися в Олександрії під керівництвом Кузьми Пузенка – виготовляли захисні окуляри.

Підприємство УТОС у нашому місті виникло на базі артілі – офіційною датою його заснування є 25 листопада 1935 року. На ньому виготовляли віники, плели господарські корзини, фасували тютюн, ладан та каву. У роки Великої Вітчизняної війни підприємство не працювало – деякі приміщення були зруйновані, а незрячі переховувалися у підвалах.

Після війни підприємство виготовляло ґудзики з річкової ракушки, яку привозили зі Світловодська, Полтавської, Київської та Черкаської областей. Ґудзики у ті роки користувалися великим попитом і реалізовувалися в усіх радянських республіках. Старожили і досі називають Олександрійське УВП УТОВ «Пуговичной фабрикой».

У 1976 році постала проблема нестачі сировини – після будівництва Дніпровських ГЕС рівень води у річках піднявся і вилов річкової ракушки різко зменшився. Довелося перепрофілювати виробництво, і у 1978 році за домовленістю з Олександрійським електромеханічним заводом УВП УТОС починає виготовлення машинобудівної продукції – понад 200 найменувань виробів, які завод відправляв до 40 країн світу. Зокрема у кооперації з заводом виготовлялися ПДД для екскаваторів, магнітні пускачі, теплові реле, намотувалися понад 60 видів електричних котушок для магнітофонів, радіоприймачів та телевізорів. Крім того, працівники підприємства виготовляли світильники.

Під керівництвом Олександрі Волошина та його заступника Раїси Горохової Олександрійське УВП УТОС вийшло на новий рівень роботи. У період з 1965 по 1985 роки поряд з підприємством були збудовані 4 житлові будинки та 4-поверховий виробничий  корпус по вулиці Пролетарській,17 – з медпунктом, клубом та радіовузлом. Незрячі згадують із вдячністю і Валерія Кеселя, який очолював УВП УТОС у складні 90-ті. Щоб підприємство мало змогу самостійно заробляти кошти, довелося вкотре перепрофілюватися – тепер уже на випуск власної продукції. Придбали прес для штамповки металу, прес-автомати для виробів із пластмаси. Штампували кришки – капронові і для консервації. Встигали не лише працювати, а й брати участь у художній самодіяльності – під керівництвом директора клубу Миколи Чабана, керівника хору Анни Бєлишевої, очільника колективу духових інструментів Анатолія Сніжка перемагали на різних конкурсах.

А далі – з 1999 по 2007 рік на підприємстві змінилося багато директорів, які намагалися зберегти робочі місця, виробництво та колектив. З 2007 року і дотепер Олександрійське УВП УТОС очолює Павло Лук*янчук, який і сам є інвалідом по зору, а тому як ніхто інших розуміє проблеми незрячих і докладає чималих зусиль, щоб підприємство працювало і виконувало функції щодо трудової, соціальної та культурної реабілітації працівників. Сьогодні, співпрацюючи з НВО «Етал», УВП УТОС виготовляє обмежувачі перенапруги, блоки живлення, електромагнітні котушки, імпульсні трансформатори та дерев*яну тару для кременчуцького заводу «Ампер». Налагоджено співпрацю з  «Укрзалізницею» — ремонтують трансформатори. Також УТОС співпрацює з гірничодобувними та металургійними підприємствами – виготовляє трансформатори, дроселі, котушки ТКП для підйомних кранів, є замовлення і від ліфтових компаній України. На підприємстві працюють медпункт, бібліотека, комп*ютерний клас, є гуртожиток для незрячих.

На своє свято УТОСівці запросили гостей – працівників підприємства, ветеранів, друзів та партнерів, засоби масової інформації. Добре підготувалися – прикрасили сцену, підготували професійні та щемні концертні номери. У вітальному слові директор Олександрійського УВП УТОС Павло Лук*ярчук сказав: «Наше підприємство – найкраще. Для мене це – не обладнання, не споруди і будівлі, а люди – колектив. Те, що ми зараз відзначаємо 80-річчя – заслуга людей, які будували це підприємство, допомагали йому пережити важкі часи, будували корпуси і наповнювали їх обладнанням, які своєю працею створювали матеріальні блага. Це заслуга тих, хто працює на УВП УТОС зараз, і прагне, щоб ми розвивалися. Зусиллями нашого дружного колективу, який складається з 50 чоловік, ми спроможні не тільки вести виробничу діяльність, а й утримувати соціальні об*єкти, які функціонують активно. На відміну від інших підприємств УТОС, у нас все добре. Нашу продукцію знають в усій Україні як якісну і надійну, ми виграємо усі тендери, в яких беремо участь, люди купують наші вироби. І я радий, що поряд зі мною працюють такі люди, більшість з яких – ентузіасти». Павло Петрович привітав зі святом ветеранів, членів громадських організацій і трудовий колектив, побажав усім завжди відчувати себе потрібними суспільству і нагородив людей, на яких тримається підприємство — голову профспілкової організації і контролеру ВТК О.Пивощук, бригадира дільниці С.Борбенчук, очільника первинної організації, складальника і директора клубу М.Барбуцу, улюбленця колективу начальника відділу матеріально-технічного забезпечення та збуту М.Прокопенка. Отношения между мужчиной и женщиной строятся не только на взаимной любви и привязанности, но и на сексуальной совместимости. Однако не всегда в паре получается достичь гармонии естественным путём, поэтому приходится прибегнуть к помощи секс-игрушек. Секс-шоп lovejoy.ru предлагает огромный выбор аксессуаров для интима, усиливающих возбуждение и любовное желание. Вся продукция структурирована по разделам: костюмы для ролевых игр, вагинальные и анальные игрушки, страпоны и многое другое. Гарантируем полную конфиденциальность. Доставка товаров производится курьерской службой по всей России.

Від міської ради працівників УВП УТОС привітали сектерар міської ради Г.Лоцман, начальник управління економіки Р.Черевашко та начальник відділу промисловості С.Трофименко, які вручили працівникам підприємства подяки міського голови. «У вас темпи виробництва — 300%, виробили на сьогодні на 3 млн грн продукції – так тримати!», — наголосив Р.Черевашко, який разом із заступником директора УВП УТОС Л.Лук*янчук, особисто дослідив усі суспільно-важливі об*єкти Олександрії на предмет наявності пандусів і під*їздів для інвалідів і зробив усе можливе, щоб на автовокзалі був маячок для незрячих.

Також УТОСівці отримали теплі слова та подарунки від народного депутата А.Кузьменка (вручила помічник В.Іллющенкова), Кіровоградської обласної ради,  головного лікаря міської лікарні №1 В.Приходька, Кіровоградського правління УТОС, УПФУ в Олександрії та Олександрійському районі І.Максименко, голови ТО «Товариства Червоного Хреста України» Л.Зиминої, завідуючої відділенням Олександрійського територіального центру Л.Дудник, Олександрійського училища культури та ін.

Олена Карпачова  

, .

Один комментарий

  • Горожанин пишет:

    Хорошие и сильные люди! Да поможет им Бог!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень