25.03
2021

Кабінет Міністрів підтримав напрацьований Мінрегіном законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики». Цей документ дозволить забезпечити єдине бачення стратегічного розвитку регіонів: від кожної громади до держави в цілому. Про це повідомила начальниця управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова.

«Планування регіонального розвитку має відбуватися узгоджено – на національному, регіональному та місцевому рівнях. Це дозволить підвищити прозорість та якість планування розвитку територій. Всі громади з населенням понад 10 тисяч людей матимуть власні стратегії розвитку. Вони розроблятимуться не тільки в кабінетах, а безпосередньо за участі жителів громад», – зазначила Вікторія Кулікова.
За її словами, стратегії розвитку громад будуть розроблятися на 7 років.
«Таким чином припиниться практика, коли громади плануватимуть свій розвиток лише на рік. Регіональні стратегії будуть узгоджені з державною стратегією регіонального розвитку. Це сприятиме ефективному використанню фінансових ресурсів», – підкреслила начальниця управління.
Водночас Вікторія Кулікова додала, наразі створюється єдина геоінформаційна система здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад.
«Йдеться про цифровізацію процесу управління регіональним розвитком. Це дозволить відстежувати динаміку розвитку, забезпечить прозорість та ефективність публічних інвестицій в регіони. Окрім того, підвищиться обізнаність громадян про діяльність громади, а також якість та обґрунтованість управлінських рішень», – підсумувала посадовиця.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень