3.09
2021

3 вересня відбулося відкриття меморіальної дошки, яка увіковічила пам’ять відомого вчителя, керівника-організатора, людини, яка дала путівку в життя тисячам олександрійцям – Буслову Юрію Олександровичу.

П’ятнадцять років на посаді директора він керував середньою школою № 15. Це була його друга домівка, велика дружня родина, найкращий творчий життєвий проєкт, якому він віддавав організаторський талант, весь свій час, знання і досвід. Тому дошка пам’яті встановлена саме на фасаді цього загальноосвітнього навчального закладу.
Віддати шану відомій у місті людині, шанованому педагогу прийшли профільний заступник міського голови Ірина Чемерис, представники міської ради, управління освіти, рідні, близькі та колеги Юрія Олександровича, колектив школи №15.
Під час заходу ведучий згадав життєвий і трудовий шлях педагога.
Юрій Олександрович Буслов народився 4 вересня 1936 року в місті Кіровограді. Батько його був військовим льотчиком і саме він відкрив синові шлях у світ точних наук. Мати була людиною творчою і від неї Юрій Олександрович успадкував любов до мистецтва і чималий організаторський талант.
Людина талановита і відповідальна, Юрій Буслов і в середній школі був відмінником, і в інституті – студентським лідером. Після закінчення з відзнакою Кіровоградського державного педагогічного інституту імені Пушкіна, отримав кваліфікацію «вчитель математики та фізики». В інституті зустрів кохання всього життя – Людмилу Яківну, в сім’ї з’явилося двоє дітей, для яких високі і щирі відносини батьків стали життєвим прикладом. Разом з дружиною працювали в Пантаївській (Олександрійській) школі-інтернаті.
Юрій Олександрович працював у школах №№6, 9, 20, викладав фізику на загальнотехнічному факультеті Олександрійської філії Дніпропетровського гірничого інституту імені Артема.
Із 1971 по 1986 рік Юрій Олександрович працював директором середньої школи №15. Викладав фізику, був вчителем вищої категорії, вчителем-методистом, відмінником освіти України.
Його закоханість у справу давала щедрі плоди і високі результати: учні були переможцями олімпіад з фізики, а сам він був багато років суддею предметних олімпіад.
Юрій Буслов пішов із життя 29 квітня 2019 року у віці 82 років.
Перед присутніми з промовою виступив директор ЗНЗ №15 Борис Кравченко, який зазначив, що за керівництва Юрія Буслова були найкращі роки існування школи, роки вагомих звершень і перемог.
Учень Юрія Олександровича, випускник 1979 року Юрій Артеменко, згадав свого вчителя, як талановитого педагога і психолога, який міг знайти підхід до будь-якого учня, поважав своїх колег та віддавав роботі частинку своєї душі.
Колега Юрія Буслова – Надія Орел пригадала педагога, як людину високої проби, ерудовану, порядну, з добрим серцем та вірного своєму обов’язку.
Також під час заходу виступила донька видатного педагога – Олена Дмитрієнко, яка висловила вдячність міській владі та колективу школи за сприяння в увічненні пам’яті її батька та його особистого внеску в освітянську справу.
Після виступів відбулося офіційне відкриття меморіальної дошки та покладання квітів.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень