У Кіровоградській ОДА роз’яснили деталі запровадженого ринку землі
Ринок землі, що стартував з 1 липня цього року, функціонуватиме у два етапи. Детальніше про них розповіла в.о директора департаменту АПК Кіровоградської облдержадміністрації Тетяна Бурага в рамках тематичної апаратної наради.
«З першого липня стартував обіг підмораторних земель – до 1 липня у нас доволі велика кількість сільськогосподарських земель вже була у вільному обігу. Вона могла купуватися, даруватися, продаватися або іншим способом відчужуватися. Коли ми говоримо про скасування мораторію, розуміємо, що це стосується виключно пайових земель. Що стосується земель державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення, вони як не могли продаватися до 1 липня, так і не можуть продаватися надалі. Продаж права власності заборонено, продається лише право користування через електронні торги. Єдине виключення щодо продажу земель державної і комунальної власності –це викуп фермерських земель», – розповіла Тетяна Бурага.
Посадовиця уточнила, земельна реформа впроваджується в два етапи. Перший етап стартував з першого липня – згідно з ним, можливий продаж земель лише фізособам – громадянам України. Розміром земельної ділянки, яку можна придбати – не більше 100 га на одну особу. Також купувати землю можуть банки, у випадку якщо земля була предметом застави і її продажу в наступні два роки. Земельна ділянка у цей період може відчужуватися у суспільне користування.
Другий етап розпочинається з 2024 року – згідно з ним, знімається обмеження на продаж земель для юридичних осіб, а також зростає обмеження на продаж до 10 тисяч гектарів. Придбати після цього терміну земельні ділянки фізичні та юридичні особи, банки, територіальні громади та безпосередньо держава.
Залишити відповідь