12.01
2022

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян презентував у Кіровоградській ОДА результати проекту прогнозування ринку праці.

Дослідження проводилося торік обласним центром зайнятості за участю навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти в області та інших установ реалізовано пілотний проєкт з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.

Заступник директора обласного центру зайнятості зазначив, що робітничі професії залишаються затребуваними на Кіровоградщині.

«Ми можемо впевнено говорити про те, що робітничі спеціальності надзвичайно затребувані на ринку праці. Зрозуміло, що батьки випускників роблять вибір закладу освіти: хтось обирає вищу, а хтось професійно-технічну освіту, знаходять роботу. Але ми підтверджуємо, що молодь, яка обирає заклади профтехосвіти для навчання, гарантовано отримує робоче місце з відповідним розміром заробітної плати у своїй галузі», – зазначив Богдан Стоян.

Результати проведеного дослідження показали, що роботодавці мають труднощі при доборі працівників. 26% підтвердили, що мають такі труднощі, а ще 66% – не мають труднощів з підбором працівників. Найчастіше труднощі пов’язані з фактичною відсутністю кандидатів на посади (56% роботодавців), а також відсутності необхідного рівня освіти у кандидатів (50% опитаних роботодавців повідомили про це). Актуальним є відсутність досвіду роботи, необхідних технічних навичок та очікування кандидатами вищого рівня заробітної плати.

«Для того, щоб подолати ці труднощі, ми рекомендуємо роботодавцям звертатися до Державної служби зайнятості. Ми організовуємо міні-ярмарки вакансій, де вони мають можливість поспілкуватися з претендентами на робочі місця. Сподіваємося, що Служба зайнятості допомагає долати ці складнощі», – додав Богдан Стоян.

Довідково:

Проєкт реалізовано державною службою зайнятості в 10 областях країни в рамках програми Європейського Союзу “EU4Skills: кращі навички для сучасної України” для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Проведено опитування 916 роботодавців щодо професійної структури кадрів, поточних та перспективних потреб у працівниках – 58 великих, 250 середніх, 411 малих підприємств, 197 мікропідприємств та ФОПів, що застосовують найману працю. Кількість робочих місць у опитуваних роботодавців склала більше 68 тисяч (майже 40% від загальної кількості робочих місць). Також проведено опитування 801 випускника закладів професійної освіти шляхом заповнення анкет.

За результатами проєкту підготовлено комплексний звіт щодо стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, поточної та перспективної потреби області в працівниках у професійному/кваліфікаційному розрізі “Ринок праці Кіровоградської області. 2021”
Ознайомитись з комплексним звітом по Кіровоградській області можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1eTOg4RzQGwor6pCr4ha2ifVuxX905Dfd?fbclid=IwAR17mmoKSlAGBRiNVRZBA_ytqhSToLpeHHeR6U4W_ZtFpXPTb0InFwyISMY

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень