22.12
2015

17 грудня, в Кіровограді відбувся флешмоб під знаком “Червоної парасольки”. Ідея акції: заявити про існування проблеми насильства над секс-працівниками  у всьому світі й на Кіровоградщині зокрема.

Участь в акції взяли самі секс-працівники, їхні друзі та близькі, а також представники громадських організацій, які надають різноманітну (юридичну, психологічну і т.д.) підтримку жінкам.

Організатором флешмобу стала Всеукраїнська благодійна організація “Легалайф-Україна”, директором якої є Наталя Ісаєва, колишня секс-працівниця, а нині активна захисниця прав жінок цієї специфічної індустрії.

Флешмоб розпочався “представленням” червоних парасольок: учасники стали на однаковій відстані один від одного на одній зі сторін центрального мосту й одночасно відкрили над собою парасолі. За кілька хвилин потому флешмобери обіграли невелику театральну сценку, якою символічно продемонстрували відносини між поліцією і секс-працівниками.

Трохи згодом, вишикувавшись у шеренгу і зберігаючи дистанцію, учасники рушили до площі Героїв Майдану.

Одна з представниць секс-бізнесу, Олена, поділилася своєю відвертою розповіддю. “Жінки не від хорошого життя йдуть працювати таким чином. Зазвичай їх штовхають безробіття, життєві негаразди, проблеми близьких. Це дуже важко,- розказала жінка. – Ми постійно перебуваємо під гнітом: потерпаємо і від фізичного, і від морального насильства. Інколи взагалі за людей не вважають”.

За словами учасниць акції, особливо важко і “брудно” складаються  стосунки з правоохоронцями: поводяться представники поліції грубо, дуже часто застосовують фізичну силу. Має місце і «кришування» секс-праці: щоб мати можливість працювати, необхідно сплачувати певні кошти. До того ж розмір своєрідного “податку” залежить від місця роботи: якщо працювати у приміщеннях (квартири, бані, сауни) – доводиться платити великі суми, на трасі відкупи менші. Акція пройшла за підтримки порталу Hot-Love , який регулярно виступає організатором подібних подій і веде активну пропаганду легалізації проституції в Україні.

Зі слів Наталі Ісаєвої, червона парасолька – це символ захисту від агресії, обмеженого навколишнього світу. На площі учасники символічно заховали  за парасольками обличчя  і “розчинились” у натовпі, чим продемонстрували що вони постійно поруч і нічим не відрізняються від інших людей.

Катерина Білоконь, Перша електронна газета

, .

коментарів 5

 • Анонім пишет:

  Если есть узаконенная в стране такая профессия, то она как и все остальные защищена не флешмобом, а… КЗОТом.
  Если есть трудовые свершения – на ВДНХ, фестивали, встречи по обмене опытом, с рекламой и…флешмобом и проЧЧими групповыми демонстрациями…

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Товарищ пишет:

  Пока в нашей стране секс-работники вне закона, а вернее даже занимаются противозаконными действиями.
  Сначала надо изменить законы, признать официально такой род деятельности, ввести его в поле КЗоТа, обложить налогом.
  И нечего быть ханжами, проституция сопровождала человечество на всем протяжении его развития. Есть спрос, будет и предложение. То уж лучше ввести в законное поле.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • алекс пишет:

  А чо, нормально. Узаконим педиков,откроем публичные дома, создадим профсоюз проституток, гомиков,сделаем из гетеросексуалов соцменьшинство, разрешим наркотики и да здравствует европа!Нам ведь и не остается больше ничего.Вниз катиться легче, чем выкарабкиваться.При поддержке друзей педиков из европы, сша проще простого.Стыдно ,друзья мои …стыдно.Даже говорить об ЭТОМ стыдно.Дожились бля….великая нация укро-педиков,бля.Слов просто нет.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Ua пишет:

  Алекс педик

  Мне нравится! Thumb up 0

  • алекс пишет:

   Это ты Иа существо среднего рода.

   Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень