4.08
2020

Як повідомляє radiosvoboda.org доказів присутності Росії на Донбасі за роки війни зібралося чимало. Полонені солдати, фото і відео російських військовослужбовців у соцмережах, новітня зброя і техніка, яку вдалося зафіксувати або знищити українським військовим. Черговим у цьому списку став спецавтомобіль «Тигр» – машина, яку виробляють спеціально для силових структур у Росії. Як виявили «Тигр»? Як бойовики замітали сліди і як цю техніку використовують на непідконтрольній Україні території? Розбиралися журналісти спеціального проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».


26 червня 2020 року. У непідконтрольному Україні Донецьку парад військової техніки. БТР-и, танки, БМП, «Гради» – вся зброя, як на підбір, виключно радянська. Того дня із позашляховиків містом проїдуть одні лише УАЗи. Трохи більше, ніж через тиждень ЗСУ знайде і знищить на Донбасі інший позашляховик – «Тигр». Схожі теж були того дня на параді. Щоправда, у Москві.


«Що цікаво з цим «Тигром», – це вже модифікація 2019 року, нового типу машин, а саме командно-штабних машин, машин розвідки та машин зв’язку. І вже перші машини мали потрапити до частин їхнього ВДВ та частин розвідки. І на Донбасі ми побачили вже те, що було створено машину для контролю та запуску безпілотних літальних апаратів для проведення розвідки, що говорить, що вони вже потрапляють до військ саме Росії. І вони, насамперед, вже є на стадії випробувань», – каже спікер спільноти «Інформнапалм» Михайло Макарук.


У розвідувальній спільноті «Інформнапалм» зображення з БПЛА прив’язали до карти. Там стверджують, що російський мінозахисний автомобіль був знищений поблизу Авдіївки. Від українських позицій у районі покинутої частини ППО і шахти «Бутівка» до місця, де виявили техніку, трохи більше за кілометр.


«Тигр» – це автомобіль популярного у всіх арміях світу класу MRAP. З круговим бронюванням і захистом від підривів. Серійно в Росії виробляли більше ніж десяток різних модифікацій для армії та інших силових підрозділів. Розслідувачі стверджують, що одну з них, із комплексу безпілотників, і знищили українські військові. Але це далеко не перший випадок, коли ці автомобілі «засвітилися» в Україні.

Прес-служба СБУ

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень