15.03
2016

Як уже повідомлялося, чергова (дев’ята) сесія міської ради не відбулася. Але присутні у залі депутати від фракції «Опозиційного блоку» та інші мешканці міста отримали можливість висловити з трибуни свої думки стосовно ситуації, що склалася в Олександрійській міській раді.

Далі – скорочені стенограми цих виступів. Можливо, вони зацікавлять читачів.

 

Анатолій Горошко, фракція «Опозиційний блок»: – На минулій сесії наша фракція ініціювала проведення позачергової сесії для розгляду земельних питань мешканців Олександрії. Це важливі питання, оскільки люди не можуть розпорядитися своїми земельними ділянками, бо наші колеги з депутатської більшості не вважають за потрібне їх розглядати вже чотири місяці. Це порушення закону, оскільки він передбачає щомісячне проведення сесій з розглядом даних питань.

Я хочу сказати: незважаючи на те, що вони демократична більшість, як називають себе ці депутати, «Опозиційний блок» продовжує працювати на виборців Олександрії. Щоденно, з 12-ї години ранку в кабінеті №111проводиться прийом громадян незалежно від їхнього виборчого округу депутатами нашої фракції. Ми запрошуємо олександрійців до співпраці, щоб спільними зусиллями вирішувати ті проблеми, які є в нашому місті.

Якщо і в подальшому наша «демократична більшість» не матиме бажання брати участь у роботі міської ради, проведенні сесій, ми наполягатимемо на ініціюванні міським головою перевиборів міської ради. А виборці бачать, як на сьогоднішній, так і на минулих сесіях, що ті депутати, які з ранку і до вечора повинні тут сидіти, щоб чогось навчитись, насправді ігнорують інтереси своїх виборців, показуючи таким чином свою «силу». А сила депутатів – у єднанні з ними, щоб спільно приносити користь місту і його розвивати.

Депутат «Опозиційного блоку» Галина Кисельова: – Мені соромно за наших депутатів фракцій «Солідарності», «Радикальної партії», «Самопомочі», «УКРОПу»: давали депутатську клятву ось на цій трибуні, а самі зривають ось уже дев’яту сесію. Не було жодного сесійного засідання, де б депутати Сергій Гриценко і Микола Смакула не блокували трибуну, не зривали його, або всією своєю більшістю взагалі не приходили до сесійної зали. Схоже на те, що депутати більшості переплутали власні інтереси з інтересами людей і нашої держави. Їм не подобається запропонований персональний склад виконкому і заступники міського голови? Але хіба ми прийшли сюди працювати заради Степана Цапюка, Людмили Давиденко чи ще когось іншого особисто? У цих людей уже є досвід, то чому б не об’єднати наші (депутатів) зусилля разом?

Нещодавно ми змушені були виділити з міського бюджету 1 мільйон гривень на фінансування профтехучилищ, хоча їх повинен утримувати обласний бюджет. Зараз ситуація ніби переглядається, але я думаю, що цей мільйон нам уже ніхто не поверне…

Директор комунального підприємства «Міський палац спорту» Віталій Флоря: – Я, крім того, ще й старший двох будинків. Розумію, що є політика, партійні інтереси, але є питання, які потребують негайного вирішення. На превеликий жаль, я жодного разу не бачив, наприклад, депутата Хірсу на нашій виборчій дільниці, не знаю, де його приймальня, до кого з депутатів взагалі звертатися від імені мешканців багатоповерхівок. Мешканці району вулиць Першотравневої і Лібкнехта не можуть знайти громадської приймальні депутата Сулятицького, який також перед виборами приходив і багато обіцяв. Те, що вони не ходять на сесії – це одне, але ж депутати передусім повинні працювати для своїх виборців. Сьогодні це не робота, а просто хаос.

Депутат «Опозиційного блоку» Олег Банковський: – Сьогодні наші виборці вкотре побачили ставлення депутатської більшості до них. Нагадую, що на даний час своєї черги чекають 210 земельних питань, які стосуються конкретних потреб конкретних людей – мешканців міста. Це пряме ігнорування з боку так званої депутатської більшості їхніх потреб. А намагання депутатів зрозумілі: створити таким чином власний вплив на виконавчий комітет. З цією ж метою ними запропонований той «багатостраждальний» регламент міської ради, про який уже так багато говорилося. Вихід міг би бути простий: можна було б взяти документ і працювати по ньому з урахуванням тих 27-ми юридичних правок, але депутатам більшості це не вигідно.

Віталій Лоцман, депутат «Опозиційного блоку»: «Нещодавно голова фракції «Солі-дарність» Андрій Коломійцев у своєму виступі на місцевому телебаченні сказав, що у будь-якому випадку депутати фракції будуть з’являтися на засіданнях, коли на сесію вноситимуться питання стосовно виборців. Сьогодні таких питань вже більше, ніж достатньо. І де ці депутати? І чому голова фракції вважає, що має право одноосібно вирішувати, наскільки питання важливі для того, аби він і його депутати були присутніми на сесії і розглядали чи не розглядали ці питання? Я б хотів запитати: якщо вас понад усе цікавлять тільки два питання – склад виконкому і новий регламент, то як же тоді олександрійці? Чи вони вам не важливі і їхні інтереси вам не цікаві?

Далі міський голова за згодою присутніх надав слово «гостю» – депутату районної ради Андрію Турському, який теж побажав висловити своє бачення ситуації як житель Олександрії: – Нічого, що у залі відсутні депутати більшості – спасибі демократії, всі виступи зараз транслюються в Інтернеті он-лайн і по радіо – в прямому ефірі, отож вони нас бачать і чують. Що я хочу сказати? У зв’язку з тим, що я веду боксерські тренування молоді, мені доводиться їздити на змагання по різних містах України. Нещодавно ми відвідали Дніпропетровськ. Ніби гарне місто, але безлад у ньому – купи неприбраного побутового сміття у дворах і на вулицях. Усе пізнається у порівнянні, і коли приїжджаєш додому, бачиш: Олександрія порівняно з іншими – гарне й охайне місто! А ще мені доводиться часто бувати у селах району і скажу вам, що справи там не надто гарні: грошей нема, люди, образно кажучи, заганяються у кріпацтво. Це коли у них нема нічого, тільки є один пан. Так і зараз іде до того, щоб все було в «одних руках». А далі я, шановні, лише «накидаю» вам основні тези, а ви розумні люди, все це пов’яжете докупи. Є у нас фракція партії «УКРОП», лідер якої сидить у тюрмі. Хотілося б послухати наших двох депутатів-укропівців, нехай би висловили свою позицію на телебаченні. Ну з «Солідарністю» зрозуміло: вона керується централізовано, «згори» отримуючи завдання. Цікаво було б – дуже цікаво! – дізнатися про бачення «Батьківщини», адже їхній лідер теж пішов в опозицію до тієї влади, яка доводить країну, самі бачите, до чого. Якщо вони зустрічалися з міським головою і вели переговори, чому вони про це не розповідають? А якщо хочуть якихось змін, то чому їх не проводять? Тому в мене прохання до міського голови: Степане Кириловичу, зробіть зустріч у прямому телеефірі окремо з депутатами, які не ходять на сесії. Ну а якщо розмова не вийде, тоді вихід один: перевибори міської ради.

Депутат обласної ради Людмила Давиденко: – Спробую відповісти на закиди, що я комусь не подобаюсь. Що ж, я не долар, щоб подобатися всім депутатам. Я йшла сюди не для того, а щоб працювати для виборців. А в депутатів більшості пішов уже п’ятий місяць їхньої каденції: зараз їм є про що говорити: про підвищення цін і тарифів, про субсидії, які надто повільно нараховуються, про так зване підвищення зарплат, яке через його мізерність ніхто навіть не помітив, про мінімальну пенсію і зарплату і ще багато про що. Але є ще й інші питання, про які вони не можуть і не хочуть говорити з політичних міркувань своєї вертикалі. Степане Кириловичу, вам пропонують звернутися до Верховної Ради з приводу місцевих перевиборів – ми вам допоможемо: «Опозиційний блок» збере підписи на кожній виборчій дільниці стосовно бездіяльності депутатської більшості міської ради, і якщо парламент зверне увагу на кількість підписів громадян, він, сподіваюсь, зробить відповідні висновки.

Наш кор.

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень