9.07
2018

    Так, це цілком реальні зміни, які чекають на всіх нас у недалекому майбутньому. Про це на засіданні Громадської ради повідомила начальник абонентського відділу Водоканалу Ірина Біляєва. «Справа в тому, що суттєво зросли ціни на електроенергію та паливно-мастильні матеріали, до того ж, підвищилася мінімальна заробітна плата. А ці складові є провідними утворюючими тарифу, – повідомила вона. – Відповідно до вимог постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підприємством виконано розрахунки тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік та подано на розгляд НКРЕКП, а також на централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) здійснено відповідно до річних планів діяльності на 2019 рік, економічно обґрунтованих планованих витрат, галузевих технологічних нормативів використання питної води на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, з урахуванням фактичних даних та основних особливостей технологічних процесів виробництва, техніко-економічних розрахунків, розрахунків з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді. Рекомендований тариф, згідно з розрахунками, – 30 гривень за один кубометр водопостачання та водовідведення. Повідомлення про формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення було розміщене на нашому сайті, і всі бажаючі могли взяти участь в обговоренні до 13 червня». На це члени Громадської ради зауважили, що вперше чують цю інформацію, а доступ до інтернету є далеко не в усіх.

   Відповідно до опублікованого документа, перегляд тарифів на послуги зумовлений вимогами чинного законодавства, зростанням вартості реагентів, зокрема – хлору на 86,2%, гіпохлориту натрія на 33,8%, електроенергії (18% по першому класу, 21 % по другому класу), ПММ більше ніж на 30%, матеріалів, запчастин, послуг, підвищенням рівня мінімальної оплати праці на 30,2% та збільшенням амортизаційних відрахувань в централізованому водопостачанні на 37,3%.

   На запитання, які тарифи діють в інших населених пунктах, Ірина Біляєва зазначила, що всі, хто користується послугами водогону «Дніпро-Кіровоград», а це Знам’янка, Кропивницький, Світловодськ, Олександрія та смт Смолине, мають однаковий тариф. Наразі Нацкомісія затвердила тариф на рівні 25,92 грн, який почне діяти з 14 липня цього року. Цю інформацію підтвердила оператор підприємства «Дніпро-Кіровоград».

Кіра Давидова

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Мало того, що ота “наразі – на заразі” Національна Комісія сумнівна з т.з. КУ, – розглядається у КС…
    Вона всеж встановлює лише відповідність розрахунків у звязку із зростанням цін на складові тарифу. Але вона аж ніяк не може встановлювати дату запровадження нового тарифу в дію, враховувати соцільну складову регіону. Бо це обласне комунальне підприємство. У нього є власник в особі засновника – Обласної Ради “депутатів трудящих”, і тільки Рада може прийняти рішення – затвердити і запровадити у дію з такої-то дати нові тарифи. Може – якусь частку від величини тарифу компенсувати з облбюджету.
    Менше слухайте Біляєву, що ціна однакова по всьому одному облпідприємству… (так задумано при створені!)
    А от по країні : –
    По ціні на питну воду, чемпіоном був Ужгород, ОКВП Дніпро-Кіровоград на другому місці з копієчним відривом. Тепер (з14.07.) безроздільний чемпіон(!), з гривневою різницею!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень