25.06
2021

Законопроект №5557 «Про основу національного спротиву», внесеним до ВРУ Президентом Володимиром Зеленським, голова Марія Чорна спільно з військовими обговорила в облдержадміністрації.

У разі схвалення документу планується створення системи національного спротиву агресора – за рахунок залучення широких верств населення до територіальної оборони, підготовка населення до виконання специфічних завдань територіальної оборони.

Нова система національного спротиву надасть змогу створення організованих та озброєних підрозділів в кожному районі та громаді кожної області України. Важливо, що сили територіальної оборони стануть окремим родом сил Збройних Сил України.

«Запорукою успішної оборони є не тільки наявність сучасного озброєння, але і патріотично налаштовані, добре підготовлені, професійні та вмотивовані захисники держави. Територіальна оборона вже не один рік успішно функціонує у багатьох країнах Європи – Польщі, Угорщині, країнах Балтії. І цей законопроект необхідний для того, щоб сили територіальної оборони мали усі необхідні соціальний захист від держави. Найважливіше, що кожен, хто долучиться до Сил територіальної оборони, матиме відповідні соціальні гарантії», – зазначила голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна.

У зв’язку з формуванням Сил територіальної оборони, загальна чисельність ЗСУ має збільшитися на 15 тисяч осіб, зокрема, кількість військовослужбовців – на 11 тисяч. У мирний час в Силах тероборони служитимуть контрактники та офіцери-призовники, а в особливий період будуть долучатися військовозобов’язані та резервісти. Крім того, з числа добровольців формуватимуться добровольчі формування територіальних громад.

Як уточнив військовий комісар Кіровоградського обласного комісаріату Ярослав Кучер, Кіровоградщина – єдина в Україні область, яка створила першу бригаду територіальної оборони та три батальйони тероборони. Досвід успішної роботи цих формувань на Кіровоградщині вивчали представники країн Балтії.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень