19.03
2021

Свято для шахісток

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Напевно, кожна жінка святкувала минулий Жіночий день 8 Березня по-своєму: хтось ходив у кафе з колегами або подругами, хтось приймав поздоровлення у родинному колі, а хтось просто полежав на дивані у своє задоволення… А ось наші олександрійські дівчатка з шахового відділення КЗ «ДЮСШ № 2» – дев’ятирічна Вікторія Сокур та чотирнадцятирічна Мілана Бусигіна – у передсвятковий день, 7 березня, у місті Кременчуці брали участь у чемпіонаті з шахів серед жінок, який був присвячений Міжнародному жіночому дню.

Дівчата зізнаються: було важко. Вони дуже нервували, адже їм довелося змагатися з суперницями, старшими і за віком, і сильнішими за досвідом. Тому боротьба була дуже напруженою. Але з величезною підтримкою батьків і тренера Григорія Васильовича Івасенка, які пишаються своїми дівчатками, юні шахістки кажуть: нічого не страшно.
Вікторія Сокур зайняла в турнірі друге місце, незважаючи на те, що її суперниці були всі старші за віком. Для Вікторії це не перший досвід змагань такого рівня. Віка займається у шаховому відділенні вже більше двох років. Любов до шахів їй передав дідусь, який показав дівчинці ще в ранньому дитинстві цю захопливу та цікаву гру. Потім Віка тренувалася з батьком, який теж любить шахи і підтримує донечку в її пристрасті міркувати над чорно-білою дошкою та розбирати до ночі комбінації ходів. Віка говорить, що це їй дуже подобається. І тому вона почала займатися у Григорія Васильовича.
Мілана Бусигіна займається шахами нещодавно, але тренер відмітив відразу ж її бійцівські якості та наполегливість. Вона вперше сіла за шахову дошку у першому класі, але не планувала займатися шахами постійно. Мілану вабив волейбол, та, на жаль, з ним не склалося через деякі проблеми із здоров’ям. І дівчина прийшла до шахового відділення та дуже полюбила шахи. На чемпіонаті в Кременчуці Мілана зайняла 9 місце в турнірній таблиці з чотирнадцяти, отримавши перемогу в трьох раундах із семи, і це гарний результат, адже змагалася вона з суперницями-першоразрядницями, деякі з котрих мають 35-річний досвід у грі в шахи.
Тож, мені здається, цю подію варто відмітити. І що з того, що місця не перші? Це все одно перемоги. Адже ж скільки в цих маленьких та тендітних красунечках наполегливості, цілеспрямованості та сміливості! Вони зовсім юні, і їхні досягнення не останні, їх ще багато попереду. У будь-якому разі участь у чемпіонаті – це гарний досвід, який допоможе здобувати перемоги у майбутньому. Тож так тримати, маленькі шахові королеви!

Ольга Антонова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень