18.10
2021

Субсидії по-новому

Рубрика: Новости. Автор: Админ

В Україні розпочався процес нарахування зимової субсидії. Хто має право на її отримання, кому треба/не треба подавати заяву та декларацію – на ці та інші запитання відповідає начальник управління дозвільно-погоджувальних процедур Олександрійської міськради Світлана Яременко.

– Перш за все поясніть – куди треба звертатися стосовно субсидій, адже олександрійці звикли, що це сфера діяльності управління соцзахисту.
– З цього року повноваження щодо субсидійних питань передані ЦНАПу, що розташований на першому поверсі міської ради. Щодо зимових субсидій, то процес нарахування розпочався 1 жовтня і триватиме до 15 грудня. Той, хто звернеться за нарахуванням до цієї дати, отримає субсидію на весь зимовий період, а хто пізніше – лише з того місяця, з якого було звернення.
– А які функції залишилися за управлінням?
– За управлінням праці та соціального захисту населення залишилися технічні функції. Воно займається нарахуванням і перевіркою субсидіантів, їх дійсною реєстрацією, фінансовим станом – це дуже об’ємне навантаження, тож без роботи працівники управління не залишаться. Управління має доступ до нашого реєстру, і тепер, щоб людина не бігала щороку або півроку за довідками, формує відомості по кожній особі в електронному вигляді.
– Як потрапити до фахівця Центру, адже «живої» черги у вас немає?
– Треба записатися в електронну чергу, яка формується щопонеділка на наступний тиждень. Це можна зробити безпосередньо на рецепції ЦНАПу, через наш сайт або через чат-бот у мобільному додатку Viber (цілодобово).
На час візиту до адміністратора ЦНАПу при собі необхідно мати оригінал паспорта та ідентифікаційного коду всіх зареєстрованих осіб та членів домогосподарства (а саме: чоловік, дружина, невістка, зять, які зареєстровані за іншою адресою), а також копії даних документів; реквізити банківського рахунку (IBAN) заявника; облікові книжки на комунальні платежі; попереднє повідомлення на субсидію (за наявності).
– Субсидіянтам, що отримують «літню» субсидію, треба приходити за підтвердженням нарахування «зимової»?
–Не треба. Субсидію та її розмір автоматично нарахують усім, хто отримував її в літній період. Жодних документів чи довідок субсидіантам повторно не потрібно подавати чи доносити.
Проте отримувачі субсидії зобов’язані повідомляти протягом місяця органи соціального захисту населення про наступні зміни: складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу; переліку отримуваних послуг; зміну виконавця послуг; про здійснення одноразової покупки, придбання або набуття права власності на майно, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень, а також здійснення на цю суму платежу (платежів), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування); внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації; благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів); надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики; набуття права власності на транспортні засоби (крім мопеда і причепа), житлові приміщення в місті або в селищах міського типу; здійснення операцій з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.
– Кому субсидію не перепризначають автоматично?
– Тим, хто в складі сім’ї має повнолітніх, які, за даними податківців та Пенсійного фонду, не мають доходів, їх дохід менше мінімальної зарплати, сплатили ЄСВ нижче мінімального рівня протягом трьох місяців (студенти, зареєстровані в Державній службі зайнятості безробітні, одержувачі соціальних пенсій до цієї категорії не належать); якщо в складі сім’ї є тимчасово переміщені особи; якщо кількість проживаючих більша, ніж зареєстрованих; орендарям житла.
– Хто не має права на житлову субсидію в 2021 році?
– Орендодавці, які не задекларували доходів від здачі майна в оренду; особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень; володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років (виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами) особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією будь-яким законним способом набули права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб; боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень); власники житлових приміщень з великою квадратурою: опалювальна площа квартири перевищує 130 кв. метрів, а будинку – 230 кв. м; особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні (крім студентів і одержувачів соцпенсії); якщо у складі сім’ї є особа, яка ухиляється від сплати аліментів протягом понад трьох місяців.
– Для комунальних боржників може бути виняток?
– Так. Якщо в період отримання житлової субсидії у вас виникла заборгованість по будь-якій організації, то житлову субсидію на наступний період буде призначено лише після сплати боргу за даною організацією або після складання договору реструктуризації заборгованості та в подальшому буде призначено субсидію лише у безготівковій форм.

С.Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень