26.12
2022

Субсидії по-новому

Рубрика: Новости. Автор: Olena

З 1 грудня поточного року Пенсійний фонд України розпочав прийом документів для призначення субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.
Про нововведення та особливості обслуговування мешканців Олександрії та району ми попросили розповісти Світлану Демченко, начальника відділу обслуговування громадян № 4 (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

– Пенсійний фонд України розпочав розширювати свої функції ще у жовтні поточного року, коли виплатив субсидіантам та пільговикам кошти на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Сума виплат тоді склала 18,9 млн грн, а кошти отримали 60,6 тис. мешканців області. А вже з 1 грудня пенсійники розпочали і прийом документів для призначення субсидій та пільг.
– Чи треба до Пенсійного фонду звертатися тим, у кого вже була призначена субсидія?
– Домогосподарствам, які вже отримували субсидії минулого опалювального (неопалювального) сезону, додатково звертатися і повторно подавати документи не потрібно. Перерахунок та виплата відбудеться автоматично, без повторного звернення членів цього домогосподарства.
Проте існують випадки, коли все ж таки необхідно подавати заново заяву та декларацію про доходи тим, хто раніше отримував субсидію. Наприклад, якщо членом домогосподарства здійснено покупку на понад 50 тисяч грн або змінився склад сім’ї члена домогосподарства, або склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства чи змінився статус членів домогосподарства, або змінився перелік отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання тощо. Окрім того, після закінчення строку отримання житлової субсидії автоматично на наступний строк не призначається субсидія для осіб, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, для орендарів, внутрішньо переміщених осіб і т. п.
– А куди звертатися “новеньким”, тобто тим, хто раніше не звертався за допомогою держави при оплаті комунальних послуг?
– Якщо особа планує отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг уперше, їй необхідно звернутися за її призначенням або до ЦНАПу, або до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад, або ж безпосередньо до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України у будь-якій точці України, зокрема, до відділу обслуговування громадян № 4 (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, розташованого за адресами: пл. Соборна, буд. 8, м. Олександрія або вул. Святкова, буд. 20, смт Петрове.
– Як подати документи дистанційно?
– Для призначення житлової субсидії вперше необхідно подати заяву та декларацію про доходи всіх членів сім’ї, що проживають у домогосподарстві, на яке планується оформити субсидію. При заповненні заяви та декларації необхідно покроково вносити відомості в усі обов’язкові поля.
Існує 4 шляхи подання цих документів дистанційно:

 1. В електронній формі через портал “Дія”.
 2. В електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (за наявності кваліфікованого електронного підпису): www.portal.pfu.gov.ua.
 3. Через мобільний застосунок “Пенсійний фонд”.
 4. Відправка поштою на адресу сервісного центру Пенсійного фонду України.
  Дистанційно – значить у будь-який зручний для отримувача послуги час, без черг та з економією часу та ресурсів.
  – Чи існують якісь конкретні терміни, коли необхідно звертатися за призначенням субсидій та пільг?
  – Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
  на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
  на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;
  для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон – з 16 жовтня по 15 квітня включно.
  Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
  У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону.
  Відтак, звернутися за призначенням субсидії можна протягом усього опалювального (неопалювального) сезону. Проте слід пам’ятати, що для отримання субсидії на весь сезон потрібно звертатися заздалегідь – до початку опалювального (неопалювального) сезону або протягом двох місяців після його початку.
  Пільги призначаються з місяця звернення за їх призначенням, але не раніше виникнення права. Наприклад, 08.12.2022 до Пенсійного фонду України звернувся учасник бойових дій з питання призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому він надає посвідчення учасника бойових дій, видане 06.12.2022. Відтак, право на призначення пільг особа набуває з 06.12.2022, з дати встановлення статусу, а не з 01.12.2022.

 5. Г.Сергєєв

Один комментарий

 • Людмила пишет:

  Чому не надаєте номер телефону для спрощення одержання консультацій від ПФ ?

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень