14.08
2022

Щороку у другу неділю серпня відзначається професійне свято України – День працівників ветеринарної медицини. Напередодні цієї дати ми зустрілися із Станіславом Лумяником, який понад 40 років присвятив цій справі, а зараз очолює Олександрійську районну державну лікарню ветеринарної медицини.

– Якщо говорити комплексно, то завдання нашої медицини – це система заходів щодо лікування тварин, скорочення втрат від хвороб, неплідності і падежу, підвищення якості сировини і продуктів тваринного походження, попередження та боротьба з хворобами, одержання екологічно чистих продуктів харчування, – розповідає Станіслав Васильович. – Ветеринарна служба займається не тільки лікувальною роботою, але й профілактикою.
А ще обов’язково треба зазначити, що ветеринар лікує не тільки тварин, а й людські душі. Є такий вислів: «Лікар лікує людей, а ветеринар – усе людство». І ось чому. Від найдавніших часів і до сьогодні люди живуть поруч із тваринами. Але часи змінюються, а з ними змінюється і ставлення до домашніх тварин. У сучасному світі проблеми жорстокого поводження з тваринами є дуже актуальними. І часто-густо люди просто не розуміють, що їхній улюбленець потребує допомоги, або намагаються надати її самотужки, що погіршує ситуацію. Насправді ж слід лише звернутися до представників однієї з найдавніших та найкорисніших професій – ветеринара. Люди, які обрали цей фах, заслуговують на пошану вже за те, що несуть любов та полегшення страждань братам нашим меншим.
Що стосується безпосередньо організації роботи нашої служби, то її реорганізація триває вже кілька років. Працюючи на посаді начальника ветеринарної лікарні з березня минулого року, можу відзначити як недоліки, так і позитивні моменти, які внесли нові перетворювання.
За цей час відбувся важкий і надзвичайно складний процес об’єднання лікувальних установ. Раніше їх у нашому районі було 11, зараз шляхом оптимізації їх залишилося 8. З одного боку це добре, тому що дає економію – наприклад, раніше було два начальника, дві бухгалтерії, тепер один начальник і одна бухгалтерія.
Проте, згідно з реорганізацією, відбулося скорочення штатного розкладу. Зараз на весь район працює лише 27 спеціалістів, які обслуговують і місто, і 75 сіл району. Звичайно, за останні роки значно скоротилося поголів’я тваринного світу, але ж за існуючим поголів’ям потрібен догляд. Наприклад, куди бабусі з далекого села бігти, коли захворіла корова (а це іноді її єдина годувальниця), якщо немає ні грошей, ні транспорту. Тож нам довелося йти шляхом об’єднання та прикріплення сіл до територій, де залишили ветеринарні установи.
Якщо говорити мовою цифр, то на сьогоднішній день в Олександрійському районі налічується таке поголів’я: великої рогатої худоби – 8002, кіз, овець – 233, свиней – 7513, коней – 226.
Стосовно інфекційних хвороб тварин та птиці, то наш район можна назвати благополучним у цьому плані. Єдиний зафіксований випадок сказу трапився у Попельнастому, де заразився раніше щеплений кіт. Сьогодні ми проводимо всі необхідні карантинні заходи для ліквідації осередку хвороби та її нерозповсюдження. Що стосується чуми свиней, то її спалах був виявлений цього року у Кіровоградському районі, але нас ця хвороба оминула. Туберкульозу в нашому районі не спостерігається з 1997 року, а лейкозу – з 2008. Цьому сприяє своєчасне дослідження та щеплення тварин, якому ми приділяємо особливу увагу.
Якщо говорити про реорганізацію нашої медицини в плані лікування домашніх тварин, то тут відбулися зміни на краще. Раніше цим займалася лише лікарня, що по вул. Шевченка, 60, а зараз звернутися за допомогою можна і до лікарні, що розташована в р-ні “Проліска” (Користівське шосе, 2).
Також я, як керівник установи, вимагаю чутливого та уважного ставлення як до «пацієнтів», так і до їхніх господарів. Про це я наголошую на кожній нараді зі співробітниками. І судячи зі схвальних відгуків, нам вдалося підняти довіру до наших медиків.

Тож користуючись нагодою, хочу висловити подяку всьому колективу та зокрема Михайлу Юськіву, Інні Котельниковій, Тетяні Грінченко, Оксані Харченко, Денису Чистякову, Світлані Шпурик, Ірині Даценко, Олені Дробот, Раїсі Репіній, Галині Шарапі.
А також нагадую, що у нас ви знайдете будь-яку допомогу вашій тварині. Ми лікуємо всі хвороби, надаємо терапевтичну, хірургічну, акушерську допомогу, робимо щеплення та чипування. І все це дешевше, ніж у приватних клініках. До речі, тільки наша державна установа має право оформляти документи на вивіз тварин за кордон.
Вітаю всіх причетних з Днем спеціаліста ветеринарної медицини, бажаю всього найкращого – здоров`я, миру! Миру! Миру!
На фото: колективи Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень