22.03
2016

На Кіровоградщині було зафіксовано лише один випадок захворювання свійських свиней на африканську чуму – у приватного фермера в с.Войнівка Олександрійського району. Інших лабораторних підтверджень наявності вірусу у тварин у цьому населеному пункті виявлено не було.

Наразі хворобу локалізовано. Про це під час апаратної наради в ОДА повідомив заступник начальника головного управління ветеринарної медицини в Кіровоградській області Юрій Травкін, інформує УНН-Центр.

“На мою думку, було проведено значну роботу. Інформації про інші випадки захворювань у зоні нагляду від населення не надходило. Вважаємо, що збудник прийшов з дикої фауни, з неблагополучних сусідніх територій. У с.Войнівка встановлено три карантинні пости. Увесь транспорт, що проходить через них, проходить обробку та контроль на вивезення поголів’я і м’яса. На постах цілодобово перебувають ветеринари”, — повідомив Юрій Травкін.

Наразі спеціалісти управління ветеринарної медицини проводить облік поголів’я свиней у Войнівці. Вони вже обійшли 580 із 837 дворів. Також проведено зустріч із місцевим населенням для ознайомлення їх з подальшими діями щодо знищення інфекції.

Як повідомив під час скайп-спілкування очільник Олександрійського району, наразі на території ситуація з африканською чумою контрольована, однак є проблеми зі здачею м’яса.

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко заявив, що це питання вирішуватимуть сьогодні в робочому порядку. Очільник області закликав діяти до інфекції жорстко, аби швидше зняти з території статус носія хвороби.

“Ми повинні розуміти, що африканська чума свиней — економічна проблема. Наше завдання зробити так, щоб швидко вирішити цю проблему, щоб територія втратила статус носія інфекції. Треба провести жорсткі заходи. У нас немає можливості для лояльних дій”, — акцентував С.Кузьменко.

, , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень