24.05
2021

Закон, який докорінно змінює землеустрій і який фактично є «земельною Конституцією» України, підписав президент Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30. Земля». Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Чорна сьогодні, 24 травня.«Цей закон, необхідний для повноцінного старту прозорого ринку землі, парламент ухвалив наприкінці квітня. Документ остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями, – зазначила Марія Чорна.
Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад.
«Маємо чіткий механізм фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, зокрема об’єднаних. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів», – роз’яснила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА.
Також Марія Чорна зазначила, що повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель мають обласні державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
Нагадаємо, раніше тимчасово виконуючий обов’язки голови ОДА Валерій Жалдак доручив посилити інформаційну кампанію серед жителів області з питань законодавства в частині передачі землі з державної власності громадам.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень