24.12
2021

Із нового року має бути запроваджена нова система шкільного харчування по всій країні. Тож вже з січня у всіх закладах освіти Олександрії готуватимуть за меню, що відповідає новим санітарним нормам і санітарному регламенту. Що передбачає ця реформа, ми попросили розповісти начальника Олександрійського управління Держпродспоживслужби Василя Коновалова.

-Їжа у школі має бути безпечною, корисною і смачною. Тож нове меню включатиме 160 страв, у якому обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, соків, зменшено споживання хліба і картоплі, збільшено споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Якщо казати про основні меседжи реформи системи шкільного харчування, то це не тільки нове меню, а й безпека харчування, оновлення інфраструктури харчоблоків.

Важливо щоб ця система працювала і була ефективною, а не була тільки на папері, тож Держпродспоживслужбою в місті Олександрія проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, просвітницьких заходи.

У рамках рефрмування набув чинності новий Санітарний регламент у якому змінені підходи до організації харчування. Встановлено низку обмежень щодо вмісту у продуктах солі, цукру, жирів. Визначено перелік продуктів, які заборонено продавати у шкільних буфетах, а також у шкільних автоматах. Ідеться про чіпси, сухарики, попкорн, цукерки та інше.

Встановлена група харчових продуктів, що повинні бути у щоденному раціоні учнів. Наприклад, злакові, овочі, фрукти, молочні продукти. Передбачено дієтичне харчування для учнів з різними порушеннями стану здоров’я, у тому числі з непереносимістю глютену, лактози, фенілаланіну.

Якщо казати конкретно, то реформа шкільного харчування передбачає використання не більше 25 грамів цукру на день, замість 70. Максимально допустима кількість солі – 5 грамів. Передбачається повна заборона сосисок, ковбаси та інших оброблених продуктів, які мають основну кількість солі. Сіль можна використовувати тільки йодовану та лише для приготування їжі.

Близько 75% продуктів у їдальнях мають бути рослинного походження: овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди. Картоплю, як окрему страву, можна пропонувати не більше двох разів на 5 днів (чи трьох разів на 6-7 днів).

Перевага надається цільнозерновим хлібобулочним виробам із високим вмістом клітковини з додаванням висівок, насіння. М’ясні страви комбінуються з овочевими гарнірами чи салатами. Під час їжі завжди має бути доступна питна вода, сік лише в обмеженій кількості й без додавання цукру чи підсолоджувачів.

У шкільних буфетах не дозволяється продаж кондитерських виробів із кремом та морозива. Заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби; продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів; газовані напої, каву, непастеризовані молочні продукти та соки; гриби, м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва.

І. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень