24.12
2021

Минулого тижня міський голова Сергій Кузьменко зустрівся з представниками місцевих ЗМІ та прозвітував про зроблене за рік, що минає, а також поділився планами на майбутнє.
Журналістів насамперед здивувало запропоноване місце зустрічі – це був не «традиційно-офіційний» кабінет чи зала міськради, а вітальня Центральної міської бібліотеки. «Тут затишно, зручно і камерна обстановка», – прокоментував запитання про обране місце для прес-конференції Сергій Анатолійович. Отже про що йшла мова?

Про бюджет й інвестиції

Спочатку Кузьменко говорив про неприємне. – У 2022 році бюджет міста буде надзвичайно складним і дефіцитним. Не вистачає коштів на розбудову інфраструктури, розвиток житлового господарства. Обов`язковими виплатами будуть лише зарплати, забезпечення харчуванням у дитячих садках, школах, лікарнях.
– Хочу наголосити: наступний бюджетний рік буде складним! Тому сподіваюся, що місцеві підприємці прийдуть на допомогу своєму рідному місту і також долучатимуться до реалізації ініціатив, – зазначив Сергій Кузьменко. – Проте і минулорічний бюджет був не менш складним, але впродовж року знайшлися можливості, і ми почали реалізовувати гарні проєкти Це сталося завдяки злагодженій роботі влади, зокрема депутатів міської ради.
Крім роботи з бюджетами різних рівнів, ми залучали і кошти інвесторів. Це – більше 23 мільйонів гривень за рік. Зокрема, проведення Дня міста та Дня Незалежності профінансував агрохолдинг «Агровіста». За кошти цієї компанії провели реконструкцію парку Шевченка – 1 мільйон гривень. Нова ілюмінація для новорічної ялинки – також допомога «Агровісти».
Окремо хочу подякувати Анатолію Кузьменку, Павлу Фесюку, Юрію Скічку та депутату міської ради Андрію Давидовському за підтримку моїх ініціатив.
За цей рік ФК «Олександрія» вклав у парк Шевченка 20 мільйонів гривень інвестицій: завели нові комунікації, продовжили центральну алею, збудували фонтан, облаштовують вбиральні. У наступному році закінчать фонтанну площу з літнім кінотеатром і збудують два дитячі майданчики.
Також Сергій Кузьменко подякував депутату міської ради Дмитру Скічку за реконструкцію кладки для жителів 14 мікрорайону. На це він витратив більше 300 тисяч гривень. А бізнесмену Анатолію Поляцькому – за постійну меценатську допомогу школі №10.

Про медицину

2021 року розпочалася капітальна реставрація інфекційного відділення.
«Міська влада залучила складні фінансові ресурси: кошти регіонального розвитку, обласного і міського бюджетів. Це більше 20 млн грн, які спрямовані на будівництво», – розповів очільник міста.
У приміщенні інфекційного відділення вже почалися оздоблювальні роботи, працює опалення та підведені комунікації. При своєчасному фінансуванні у березні планується завершити капітальне будівництво і відкрити його для пацієнтів.
Також 195 ліжок у відділеннях міської лікарні підключені до кисневих точок. Днями до медичного закладу прибула киснева станція. Її монтаж розпочнеться у найближчі тижні.
За словами міського голови, проєкт перебуває на завершальній стадії. Його реалізація коштувала близько 12 млн грн. Підтримка здійснювалася за рахунок співфінансування із бюджетів різних рівнів.

Про дороги

– У цьому році в Олександрії проводили поточні ремонти доріг на маршрутах автобусів, – сказав Кузьменко. – Крім того, відремонтували Кіровоградське шосе, вулицю Весняну, Студентську, почали відновлювати вулицю Скічка.
Загалом у цьому році на поточні й капітальні ремонти направили 70 мільйонів гривень, із них 45 мільйонів гривень залучені з Дорожнього фонду.
Наступного року плануємо відремонтувати дорогу на Заводському мікрорайоні (жителі просили приділяти увагу віддаленим територіям), вулицю 6-го Грудня, вулицю Міліцейську, щоб з’єднати БАМ із центром. Також потрібно підтримати бізнес, який хоче розширювати свої потужності і збудувати дорогу в промзону на Матрасний завод. Крім того, завершимо вулицю Скічка.

Про нові робочі місця

– Приватні й комунальні підприємства Олександрії у наступному році планують створити орієнтовно 200 нових робочих місць, – повідомив міський голова. – Гіпермаркет «Епіцентр», який у 2022 році збудує в Олександрії свій магазин, створить 70 робочих місць. Новостворене комунальне підприємство «Олександрійський транспорт» матиме 25 працівників.
ВК ПрАТ «Оболонь» додасть 18 робочих місць, ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Олександрійські крани, обладнання, системи» – 30, ТОВ «ЗПТУ «Віра – Сервіс Інтермаш» – 13, ТОВ «Олександрійська машинобудівна група» – 10, ТОВ «Завод «Олександрійська ливарна компанія» та ТОВ «Олександрійські кранові системи» – по 5.

Про спорт

– Хочемо, аби Олександрія мала статус спортивного міста. А для цього наші діти повинні мати можливість ганяти м’яча не тільки влітку», – сказав очільник міста.
Постійно ведеться будівництво та оснащення спортивних локацій по всьому місту. У цьому році збудований мультифункціональний майданчик на території гімназії імені Тараса Шевченка.
У планах на 2022 рік – будівництво великої спортивної арени на території школи-ліцею № 17.
Завдяки підтримці народного депутата Олега Воронька маємо вже 10 млн грн. Вони направлені авансовим платежем підряднику, який почав виготовлення металоконструкцій. Із весни розпочнуться будівельні роботи.
Цей проєкт загалом оцінюють в 50 млн грн. Планується, що він триватиме близько двох років.
Також Сергій Кузьменко поінформував присутніх про інші напрямки роботи.
На запитання, коли в Олександрії відкриють кінотеатр «Жовтень», він відповів таким чином: “Свого часу я приклав чимало зусиль, щоб у центрі міста не було руїни, бо кінотеатр спочатку спалили, а потім вирили котлован, мабуть чекали, коли він завалиться. Я ухвалив рішення, щоб окраса нашої центральної площі була збережена, і ми вклали туди хороші небюджетні ресурси, щоб зберегти приміщення.
Ми проводили дуже багато перемовин з компаніями, які професійно займаються кіноіндустрією. Сьогодні наш кінотеатр – це справжній майданчик для інвестицій. По аналогії з індустріальним парком це, скажімо так, культурний парк для інвестицій.
Проте зараз у нас епідемія коронавірусу, яка заважає розвитку індустрії розваг. Але я переконаний, що коронавірус рано чи пізно завершиться, і люди зможуть збиратися гуртом. Тоді бізнес буде швидше розвиватися, буде більше інвестицій у цей напрямок. А кінотеатр – з лінійки цих питань.
Я звертався і знову звертаюся до компаній, які готові приїхати в наше місто і робити бізнес. Я вірю в цей проєкт, в те, що ми його завершимо».
Також він повідомив присутніх, що наступного року в місті з`явиться новий торговельний центр – гіпермаркет «Епіцентр». «Ми вже отримали заявку на будівництво, – сказав Кузьменко. – Тож протягом 6-7 місяців об’єкт буде готовий. Інвестиції становитимуть близько 170 млн гривень, буде створено 70 нових робочих місць».
І наостанок приємна новина для містян: незабаром на міські маршрути вийдуть п’ять нових автобусів. В Олександрії створюється комунальний автобусний парк. З цією метою у Туреччині закуплено п’ять нових автобусів підвищеної місткості.
Спочатку передбачалося, що автобуси будуть білоруського виробництва, проте через санкції Євросоюзу проти Білорусі угода не відбулася. Тому було вирішено придбати турецькі машини, що відповідають усім європейським стандартам.
Машини прибудуть до міста вже до нового року.

С. Іванов

Один комментарий

  • ТАТЬЯНА пишет:

    Наш мер С. Кузьменко большой умничка( многое делает для людей. А почему бы по 6-го Декабря напротив Медучилища не построить кинотеатр Орфей 2 зала,что бы деньги шли в местный бюджет,а не вывозили в КРЕМЕНЧУГ. Подумайте,было бы – здорово.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень