5.08
2020

Чотири місяці тому Сергій Кузьменко разом із командою небайдужих започаткував соціальний проект. У нелегкий час, коли по всій країні оголосили карантин і до якого не були готовими ані люди, ані медичні заклади, він підтримав жителів Олександрії та району, а разом із тим – лікарні, які потребували технічного оснащення для порятунку хворих на коронавірус. З квітня понад 15 тисяч родин отримали продуктові набори, а медичні заклади – засобів індивідуального захисту й техніки майже на 6 мільйонів гривень. Нині гуманітарна акція переросла у благодійний фонд «Турбота». Спільно з футбольним клубом «Олександрія» фонд став дієвим інструментом допомоги людям і перетворень у місті. Про те, з чого почалася робота фонду, які зміни чекають на Олександрію, Сергій Кузьменко розповів журналістам.

– Хвиля пандемії вже проходить, то які будуть наступні кроки вашого благодійного фонду «Турбота»?
Сергій Кузьменко: Благодійний фонд – це інструмент, необхідний, щоб допомагати людям у різних складних обставинах. Пандемія коронавірусу стала викликом для усього людства. Думаю, спочатку мало хто в світі розумів, що треба робити. Але одне було зрозуміле точно – треба захистити лікаря. Тому я і моя команда людей, які допомагали, прийняли єдино вірне рішення: маємо забезпечити медиків усім необхідним. Це засоби індивідуального захисту в першу чергу, бо їх дуже бракувало. Поруч із цим ми придбали якісне обладнання європейського виробника у три заклади Кіровоградщини: міську лікарню Олександрії, обласну та дитячу обласну лікарні. Це реанімаційна техніка фірми «Гамільтон»: апарати для штучної вентиляції легень, дефібрилятори, монітори, бронхоскопи та інші необхідні для порятунку життя технічні елементи.
Також ми розуміли, що багато соціально незахищених людей мають проблеми в період жорсткого карантину з тим, щоб навіть елементарно вийти в магазини. Медики просили літніх людей залишатися вдома. Тому в рамках соціального проекту, за підтримки вболівальників нашого футбольного клубу, за підтримки волонтерів ми прийшли до жителів Олександрії і району додому з допомогою у той скрутний час.
– Карантин пом’якшили, більш-менш включилася влада. Але ви не припиняєте меценатської діяльності іншого змісту: почалася реконструкція парку Шевченка в Олександрії. Чому ви вирішили саме в цьому напрямку інвестувати кошти?
– Я переконаний в тому, що наше місто вже дуже гарне, але воно має усі перспективи зробити наступний крок! Крок у майбутнє. Зрозуміло, в кожному місті мають бути магазини, аптеки, школи, тобто базові заклади. Проте в місті повинна бути і душа. Особлива, унікальна атмосфера, історія, культура. Хочеться, щоб ми пишалися нашим містом. Наприклад, футбольний клуб – це майданчик чи навіть інструмент для того, щоб Олександрія була ідентифікована в Україні та світі. Мені приємно, що завдяки футболу ми змогли сформувати певний імідж Олександрії, імідж успішного міста. І мені хочеться, щоб ми продовжували це робити на більш високому рівні. Представляти Україну та Олександрію на європейських змаганнях дуже приємно та почесно. Разом з тим ми були в багатьох європейських містах і бачили, як вони розвиваються. Упевнений, Олександрія має всі можливості, щоб бути саме таким європейським містом. Містом майбутнього.
Парк Шевченка – один із найбільших наших парків – має красиве географічне розташування між двох річок. Мені здається, що це буде чудове місце, яке допоможе зрозуміти, якою може бути Олександрія.
– Коли цей об’єкт плануєте здати в експлуатацію?
– Парк дуже великий, якщо не помиляюся, його площа близько 20 гектарів. Реконструкція відбуватиметься у два етапи. Перший – це облаштування тієї частини, яка знаходиться біля річки: пляж і зона відпочинку. Зараз займаємося центральною алеєю. Є ідея також облаштувати в центрі парку фонтан, але не звичайний. Це буде «пішохідний» фонтан. Розумію, у зимовий період такі роботи проводити не можна. Так само, як і висадку рослин і дерев. Тому все, що стосується планів на цей рік, буде завершене у вересні-жовтні цього року.
– Під час імовірної другої хвилі пандемії у нас заплановані вибори. Чи не плануєте ви призупинити вашу адресну допомогу, щоб не отримувати у відповідь «чорного піару» та звинувачень у підкупі виборців?
– Благодійний фонд «Турбота» створений для того, щоб допомогти людям. Це не виборчий проект. Вважаю, ми робили гарну справу, а головне – своєчасну, коли підтримали і медиків, і простих людей.
Що стосується політики: у нас в Україні завжди якісь вибори. Як не місцеві, так у Верховну Раду чи президентські, або ж перші вибори в ОТГ. Процес цей перманентний і так люди, мабуть, втомлюються від нього. Потім звикають, починають вірити в якесь диво, а далі знову розчаровуються. Це природно. Переконаний, люди спокійно самі розберуться, де є політика, а де реальне бажання змінити життя на краще.
– Чи збираєтеся ви особисто брати участь у виборах? І якщо так, то на якому рівні?
– На сьогоднішній день тих інструментів, які є в моєму розпорядженні (це і президентство у футбольному клубі, і благодійний фонд), достатньо, щоб опікуватися проблемами, з якими до мене звертаються. Активна фаза виборчого процесу до місцевих рад розпочинається у вересні, час ще є. Є можливості порадитися, почути думки і політиків, і людей, які просто активні в соціумі. Я не кажу, що я поза межами політичного життя – я в консультаціях, у розмовах. І їх ще буде дуже багато.
– Питання виборів виникло через вашу активну позицію: ви опікуєтеся театром в Олександрії, відновлюєте парк Шевченка, є багато інших проектів. Зазвичай таку активність починають саме напередодні виборів.
– Більше скажу: я займаюся такими “активностями” понад 10 років, коли 2010 року очолив районну державну адміністрацію. З того часу ми будували дороги, дитячі садки – це була моя робота. Я хочу, щоб у майбутньому у нас все було класно.
Якщо говорити про місто Олександрію, то із Степаном Цапюком ми разом були у владі. Я як голова обласної адміністрації, а він – міський голова. Ми разом робили чимало хороших справ. Наприклад, Олександрія має одні з кращих в Україні доріг. Мені за честь це чути! Я радий, що будучи головою ОДА, мені вдалося залучити гарні ресурси та інвестиції в область. І я не пам’ятаю жодного разу, щоб на мою пропозицію відремонтувати ту чи іншу дорогу нинішній керівник міста відмовився. Можемо це покласти, як-то кажуть «у залік» виконаної роботи і рухатися вперед.
Місто – це ж не тільки гарні дороги. Місто ще має історію, має душу. І в цьому плані наш театр дуже красивий і автентичний. Ми там провели не просто реконструкцію, ми провели реставрацію – зберегли ту культуру, ту душу, що була закладена тими, хто будував його багато років тому. Я хочу попросити журналістів, щоб вони зробили та показали громаді світлини з реставрованого театру, показали, який він сьогодні. До речі, роботи там виконані на 90%. Залишилося завершити благоустрій території навколо й облаштувати сцену.
Мені дивно, чому влада ухвалила рішення про припинення робіт. У цьому році ніякі роботи там не ведуться. Але я хочу зараз пообіцяти всім олександрійцям, що докладу максимум зусиль, аби найближчим часом наш театр відкрив свої двері.
– З’явилася інформація, що Кіровоградщину може очолити людина з іншої області. Як ви до цього ставитеся? І друге питання: якби вам запропонували очолити обласну адміністрацію іншої області, чи погодилися б ви?
– Стосовно другого питання: я вже говорив, що в мене є проект на Кіровоградщині. Він довжиною у 45 років, тобто усе моє життя. Я з великим задоволенням буду продовжувати його. Щоб моя маленька Батьківщина – Кіровоградщина, Олександрія, ставали кращими. Думаю, в інших областях є дуже багато здібних менеджерів, політиків, здатних реалізовувати завдання держави.
Стосовно того, хто має очолювати область: я не готовий коментувати чутки, тому що в мене немає інформації щодо планів президента. Щойно таке рішення буде ухвалене, ми всі будемо мати можливість щось сказати або прокоментувати. Абсолютно логічно, що керівник в області повинен бути, і ми чекаємо від Президента такого рішення.
– Ви можете прокоментувати події, що відбулися з попереднім керівником області Андрієм Балонєм?
– Мені особисто це глибоко неприємно. Вважаю, що це величезні репутаційні та інвестиційні втрати для Кіровоградщини. Дуже шкода, що після тієї величезної роботи, що була зроблена для того, щоб сюди залучити інвестора, щоб будувалися дороги, лікарні, школи, дитячі садки, спортивна інфраструктура, сонячні станції, елеватори, біо-газові заводи та ще багато чого цікавого, сталися ці події.
У 2020 році я багато їздив по Україні і бачив, що у багатьох областях ведуться будівельні роботи, будуються дороги. На жаль, не можу сказати, що бачив багато будівельних майданчиків на Кіровоградщині. Оце, мабуть, і є відповідь на це запитання. Ми втрачаємо час і динаміку. Важливо, щоб на Кіровоградщині з’явився очільник, який би скорегував і згуртував суспільство на продовження позитивних змін.
– Нова команда оголосила масштабний проект «Велике будівництво» по всій Україні, але в нашій області туди потрапили проекти, започатковані у минулі роки і фактично закінчені. Ці заслуги приписали. Прокоментуйте цю ситуацію.
– Власне те, що у влади є наміри завершити проекти, необхідні для області – це вже добре. Під яким гаслом це реалізовується, людям мало цікаво. Якщо будівництво школи чи лікарні, яке розпочалося у 2018 чи 2019 році, буде завершене, то я лише вітаю такі дії влади. Для мене важливо, щоб проект був реалізований! Ми на свої проекти не встановлювали табличок. Ми будували, щоб люди користувалися. А те, що стосується політтехнологів, які радять «брендувати» ті чи інші проекти, то це людей не цікавить. Головне, щоб будувалися дороги, продовжували реконструюватися школи, дитячі садки та лікарні.
– Питання, яке виникло в соціальних мережах: в Олександрії є люди, яким подобається кіно просто неба, що зараз відкрилося в місті. Інші питають про долю кінотеатру. Тож коли він буде відкритий?
– Хочу подякувати Степану Цапюку за гарну ініціативу з цим кінотеатром просто неба. Погода дозволяє, і літо – прекрасний час для цього. Я радий, що ми знайшли можливість виправити помилки, адже я вважаю помилкою рішення про продаж приміщення кінотеатру в Олександрії. Мені, як людині небайдужій, прикро було спостерігати за долею кінотеатру. Він горів, до того ж там викопали величезний котлован, і приміщення було під загрозою повного зруйнування. Ми змогли тоді викупити цю будівлю, зберегти її цільове призначення. За останні два роки в неї було вкладено близько 20 мільйонів гривень приватних інвестицій. Ми його зберегли. Зараз там збудований цокольний поверх, завели мережі і в цьому році завершуються усі зовнішні роботи. Я переконаний, що роботи зі встановлення обладнання і внутрішнього оздоблення теж скоро закінчаться.
Не буду зараз говорити, що на це потрібно два місяці чи п’ять, тому що це такий собі творчий процес. Але те, що найближчим часом в Олександрії відкриється сучасний кінотеатр, олександрійців можу запевнити.
– Інтригу про участь у виборах ви тримаєте гарно! Але за новим законодавством вибори будуть партійними, і вам, якщо йти на вибори, доведеться співпрацювати з якимись партіями. Навіть на посаду міського голови треба йти зі своїми депутатами, створювати свої фракції. З ким ви готові до співпраці?
– Я вже казав, що вибори для мене – це інструменти досягнення мети в частині змін на краще в нашому регіоні. Але, мабуть, потрібно думати і про додаткові інструменти та можливості для їхньої реалізації. Є ще час проконсультуватися та ухвалити рішення. Адже правильно сказано: вибори будуть політичні. «Партії Кузьменка» немає і не буде! Відповідно, ми повинні мати порозуміння з політиками та політичними силами. Що хочуть вони змінити в області чи районі на краще, щоб зробити новий крок, щоб покращити умови людей? Якщо партії запропонують цікаві проекти розвитку, безумовно, я буду розглядати такі ініціативи.
– Команда ФК «Олександрія» за складом – одна з найбільш українських у Лізі. Маю на увазі кількість легіонерів. Але існує така думка, що саме без них неможливо досягти успіхів на європейських аренах. Чи плануєте ви або тренерський штаб придбати гравців із інших країн?
– Мені подобається, що ми найбільш український клуб! Це дуже круто! Це не тільки за паспортом гравців – вони щирі українці, патріоти. І я знаю, що завжди на полі вони борються саме тому, що в них є гордість за наше місто. У нас є легіонер, який добре грає, гарно виконує свою роботу. І говорити, що ми не залучаємо легіонерів, не можна. Я повністю довіряю тренерському штабу: це їхні рішення і їхня прерогатива.
– Будь-який клуб критикують, але саме «Олександрію» не надто. Як ви вважаєте, чому так?
– Не буду таким однозначним у цьому питанні. Критику від експертів отримували всі, і «Олександрія» в тому числі. Коли команда успішно грає – її хвалять. Коли є якісь провальні матчі – критикують. Я думаю, коли футбольний клуб демонструє все можливе, щоб досягти успіху – його не критикуватимуть. А якщо є проблеми зі стабільністю, з навичками чи відсутністю стратегічного розуміння, тоді експерти говорять про ці проблеми. «Олександрія» – це європейський клуб, який хоче грати в європейський футбол. Ми хочемо досягати успіхів і нового рівня як для клубу, так і для міста. Вважаю, люди заслуговують на це. Тому з вірою в майбутнє рухаємося до кращого, до нових перемог – і футбольного клубу «Олександрія», і нашого міста Олександрія.

CBN: Центральноукраїнське бюро новин

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    продуктовый набор это свинячий корм

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень