24.11
2022

Вже шість років в Олександрії діє громадська організація “Центр громадської активності “Перемога”. Її очолює переселенка з Луганської області Валентина Чугуєвець.

Нещодавно за ініціативи Валентини на базі організації почала роботу “Школа соціального підприємництва”, де переселенці та активні жителі міста Олександрії навчаються підприємництву, яке допомагає вирішувати соціальні проблеми.
Сьогодні в інтерв’ю нашому кореспонденту вона розповіла про роботу організації та мету створення нового об’єднання.

– До війни у нас було багато планів та ідей, серед яких найголовніше – вирішення житлових питань людей, що вимушено покинули свої домівки, – розповідає Валентина Миколаївна. – Проте військова агресія Російської Федерації зруйнувала плани та поставила перед нами нові виклики.
Багато членів організації виїхали за межі країни, тож довелося розпочинати роботу майже з нуля. У перші місяці війни одним з найголовніших завдань було нагодувати людей, що сотнями й тисячами приїжджали до нашого міста, тікаючи від війни. Тож ми почали готувати благодійні обіди.
Звернулися за допомогою до ГО “Десяте квітня”, яка за підтримки Агентства ООН у справах біженців надала необхідне кухонне обладнання, а інша благодійна організація з Західної України – Медико-логістичний центр ВБФ “Серце до серця” та Християнська церква “Нове покоління” – допомагали продуктами. Готували обіди в мікрорайоні Перемога та в міському офісі. Годували не тільки переселенців, а й усіх, хто цього потребував – інвалідів, безхатченків, соціально незахищених громадян. Одночасно працювала “Скринька добра”, де люди ділилися речами, посудом, іграшками та іншим, у чому була потреба. Для дітей та підлітків працював “Клуб фінансової грамотності”. Тут вони самі готували обіди та рахували їх собівартість, на ігрових прикладах вчилися економно витрачати та заощаджувати кошти. Восени у мене з’явилася можливість розширити цей проєкт.

Ми подали свою заявку на конкурс ініціатив, спрямованих на інтеграцію вимушено переселених осіб, який проводився ГО “Десяте квітня” при підтримці УВКБ ООН. Серед учасників з декількох південних та східних областей переможцями з Олександрії стали 5 проєктів, у тому числі й наш – “Школа соціального підприємництва”, ідею якого я виношувала кілька останніх років. Ми виграли грант і отримали обладнання для забезпечення навчального процесу: ноутбук, принтер, телевізор, канцелярське приладдя. Через оголошення у місцевих ЗМІ та соцмережах запросили бажаючих навчатися дві групи – усього 30 осіб. До співпраці приєдналися навчальні заклади міста, громадські організації, підприємці, міський фонд підтримки підприємництва.
Мета проєкту – показати можливості соціального підприємництва, яке набуває зараз актуальності, можливості об’єднання переселенців, влади і бізнесу для вирішення соціальних питань, інтеграція ВПО у нову громаду.
Як виявилося, навчання настільки зацікавило багатьох людей, що, напевно, буде додатковий набір і в наступні групи.
Зараз “Школа соціального підприємництва” перейшла від теоретичного навчання до практики. Вже слухачами школи надаються консультації з ведення бухгалтерського обліку для благодійних фондів, громадських організацій та ФОПів. Працює сімейний клуб HAPPY FAMILY – робота, навчання, відпочинок з сім’єю, сімейний кінозал, творчі музичні вечори, майстер-класи, розмовний англійський клуб, секрети просування послуг інтернет-магазину, розробка чат-ботів, кулінарні майстер-класи, уроки етикету і скорочитання, ораторське мистецтво…
Слухачі школи розробляють бізнес-плани, шукають спонсорів, інвесторів, партнерів.
У цьому їм допомагає експертка проєкту, фахівець з проєктного менеджменту, кураторка міжнародного інноваційного фонду “Горизонт-Європа” в Кіровоградській області Тетяна Котенко. В кінці місяця планується захист бізнес-планів та “круглий стіл” з владою, підприємцями та ЗМІ. Декілька бізнес-планів уже майже готові. Це – кав’ярня “Ninico-делікатеси”, послуги професійного фотографа та фотозони, послуги перевізника, швейна майстерня, теплиця та інші. В процесі навчання серед слухачів з’явилися партнерські групи, які планують створити спільний бізнес або співпрацювати у тому чи іншому напрямку. Як один із прикладів такої співпраці можу навести виготовлення декоративного мила.
Переселенка з Харкова планує виробляти та передавати свої вироби, а також роботи дітей та матерів – членів ГО “Серце матері”. Ця організація під керівництвом Юлії Левандовської давно вже має досвід виготовлення та продажу під час ярмарок не тільки мила, а ще й свічок, еко-сумок та інших виробів. Така співпраця, вважають майбутні партнерки, допоможе збільшити кількість продажів, що дозволить закуповувати матеріали для нових виробів та проведення майстер-класів.
І найголовніша новина, яка буде цікавою для всіх мешканців Олександрії: у нас є домовленість з ректором Кропивницького інституту регіонального управління та економіки Ігорем Добрянським про оренду приміщення, що розташоване в Олександрії – триповерхової будівлі за Покровською площею і відомою, як колишній “Дитячий світ”. Плануємо створити там навчально-розважальний центр за різними напрямками. Для цього вже почали готувати бізнес-план і шукати інвесторів.
Переселенці у захваті від цієї будівлі, ідей багато, але на першому місці зараз вивчення можливостей його опалення з урахуванням сучасних складнощів – відключення електроенергії.
Велика подяка всім, хто допомагає та бере активну участь в проєкті. Дякуємо міській владі за підпримку нашої громадської організації – оплату оренди та комунальних послуг. Щасливе мирне майбутнє будуємо вже зараз!
В. Петренко

коментарі 4

 • Людмила пишет:

  Ждем новостей. Про драгон мани отзывы везде положительные, и выиграть многим удается, и деньги выводятся без проблем

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Инна пишет:

  Большое спасибо за полезную информацию. Мне понравился этот центр оформления виз тем, что цена не меняется в процессе оформления и четко укладываются в сроки

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Леонид пишет:

  Спасибо за подробную информацию. Как и для разных игр wot инвайт код тоже дает много полезного на старте

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Анатолий пишет:

  Информация получена спасибо. Если срочно нужны деньги можно взять тут оформить микрозайм на карту , процент за кредит совсем маленький

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень