19.07
2016

1 липня 2016 року Олександрійський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначив першу річницю своєї роботи. Рік видався досить напруженим, оскільки все нове потребує відповідних умінь, знань, навичок. Але працівники центру успішно справилися з поставленими завданнями, протягом року центр уходив у десятку кращих серед 100 центрів України.

 

Під юрисдикцію Олександрійського МЦ підпадають Олександрійський, Петрів-ський, Олександрівський, Знам’янський, Світ-ловодський, Онуфріївський райони, міста Олександрія, Знам’янка та Світловодськ, що становить третину населення Кіровоградської області. За рік було проведено значну роботу: зареєстровано 1790 звернень клієнтів; надано 1318 консультацій і роз’яснень з правових питань різного характеру; видано 360 доручень адвокатам для захисту інтересів осіб, які звернулися до центру, у судах. Найбільше громадян зверталися до центру стосовно вирішення сімейних, земельних, договірних і спадкових питань.
Із ініціативи та за участю центру проведено десятки робочих зустрічей, круглих столів, семінарів та інших заходів, спрямованих на спів-працю з органами державної влади і місцевого самоврядування, громадськими та волонтерськими організаціями з метою забезпечення громадянам правової допомоги, захисту їхніх прав і свобод. Організовано роботу виїзних консультаційних пунктів, підготовлено методичні рекомендації для різних категорій громадян з найбільш актуальних проблем.
Місцеві центри забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для низки соціально незахищених категорій громадян: малозабезпечених, учасників бойових дій (у тому числі учасників АТО із відповідним статусом та членів сімей загиблих), дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, біженців, інвалідів, які отримують пенсію в розмірі менше двох прожиткових мінімумів, та ін., у відповідності до ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Ці категорії осіб можуть, у разі потреби, скористатися послугами адвокатів для представництва своїх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах.
Розвиток системи надання безоплатної правової допомоги набирає обертів. В усіх районних центрах області передбачено відкриття бюро правової допомоги – як відокремлених підрозділів місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги. Вони мають запрацювати з вересня поточного року. Сюди громадяни зможуть звернутися за захистом своїх прав, скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України та отримати фахову безоплатну первинну правову допомогу. В центрі створено відділ представництва в судах, спеціалісти якого будуть, як адвокати, представляти інтереси клієнтів. У даний час Міністерством юстиції запроваджено пілотний проект, відповідно до якого місцеві центри здійснюватимуть функцію прийняття та видачі документів щодо державної реєстрації громадських формувань.
Якщо вам потрібна консультація з правових питань чи порушено ваше право, просимо звертатися по правову допомогу до нашого центру за адресою: м. Олександрія, вул. Першотравнева, 18, телефони (05235) 7-17-40, 7-04-04.

В.Світановський, начальник відділу Олександрійського МЦ з надання БВПД

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень