14.07
2015

8 липня Олександрійському районному відділу міліції представили нового керівника. Знайомив особовий склад райвідділу з його новопризначеним очільником виконуючий обов’язки Кіровоградського обласного УМВС Микола Павленко. На причині зміни попереднього керівництва даного підрозділу (мається на увазі виконуючий обов’язки начальника райвідділу Віталій Кравцов, який так і не став керівником даного підрозділу) не акцентувалося, було лише зазначено, що зміна відбулась з метою поліпшення охорони правопорядку. Отже, начальником райвідділу, згідно з наказами МВС України і обласного УМВС став Дмитро Ткачонок.

Вже наступного дня він взяв участь у пресконференції для представників міських та районного засобів масової інформації.

Спочатку – деякі особисті дані, наведені 40-річним керівником у вступному слові. Дмитро Георгійович Ткачонок, уродженець Онуфріївки, в міліції працює з 1992 року, спеціальність за освітою – слідчий. Працював начальником Онуфріївського райвідділу, у 2009 – 2011 роках очолював Олександійський міський відділ, потім призначався на посади заступника начальника районних відділів внутрішніх справ в Онуфріївці та Устинівці і начальника Вільшанського райвідділу міліції. Попередня (до нинішнього призначення) посада у послужному списку Дмитра Ткачонка – начальник Світловодського МВ УМВС у Кіровоградській області, де він пропрацював два з половиною роки. Одружений, є син 18 років, студент.

На запитання журналістів, чи не вважає керівник своє призначення з міста у район пониженням у посаді, він відверто признався: і так, і ні. Так – тому що райвідділ кількісно менший, ніж міський відділ, а ні – тому що Олександрійський район – найбільший в області і це накладає відповідні зобов’язання. І за таке призначення варто бути вдячним вищому керівництву.

Про те, як він оцінює криміногенний стан і рівень охорони правопорядку на Олександрійщині на даний час, Дмитро Ткачонок сказав дипломатично: він ще не встиг детально ознайомитися з відповідною службовою статистикою. Загальний стан в Олександрії у даному розрізі йому достатньо знайомий з попередньої роботи, а от район ще доведеться вивчати. І не лише по паперових звітах, а особисто поїздити по адміністративній території і почути думки людей про роботу правоохорнців. А колектив райвідділу, сформований за багато років попереднім начальником Василем Титаренком, він уже встиг оцінити позитивно і якихось помітних кадрових ротацій проводити не планує.

Та разом з тим начальник райвідділу вже має думку, що не все в районі ідеально. “Проблем тут вистачає, і часто вони викликані об’єктивними причинами. В ідеалі повинно бути, щоб кожен населений пункт району мав свого дільничного інспектора, до того ж, він повинен постійно жити там, а цього насправді немає: 10 дільничних обслуговують кожен по декілька сел, і тільки один з них постійно живе в селі, решта – у місті. І скоріш за все, питання скоро не вирішиться в силу багатьох обставин. А це негативно впливає на якість нашої роботи і відволікає додаткові матеріальні ресурси”, – каже керівник. А поки що найперші його плани – провести виїзні зустрічі з органами місцевого самоврядування та громадськістю у населених пунктах району. Користуючись нагодою, співрозмовник через ЗМІ закликав громадян до максимальної відкритості, зазначивши: “Коли призначають нового керівника міліції, для людей це якраз саме та нагода поділитися невирішеними проблемами або сумнівами у роботі нашої служби. Я готовий до спілкування з людьми не лише на виїзних чи планових зустрічах, а повсякчас”, – запевнив Д.Ткачонок.

Однією з нагальних проблем на селі, яка вже встигла скластися в його баченні, начальник райвідділу вважає високий рівень крадіжок (зокрема у сільських закладах торгівлі), у яких задіяні навіть певні злочинні групи. На його переконання, тут мають бути використані спільні зусилля і правоохорнців, і власників магазинів. Останні повинні приділяти більше уваги сучасним технічним охоронним засобам, як-то електронні пастки, відеспостереження і фіксація, системи сигналізації зі спрацюванням на мобільний телефон. А міліція, у свою чергу, тісніше співпрацюватиме з громадськими формуваннями у селах, координуватиме їхню роботу.

На запитання, як він бачить реформування районної міліції у світлі державного законодавства про створення поліції, Дмитро Ткачонок запевнив, що його підрозділ до цього готовий. Питання лише у наявності відповідної методики даної реформи для відділів районного рівня, адже цей процес в Україні робить лише перші кроки. Головним критерієм для правоохоронця керівник у першу чергу вважає порядність. “А фаховості можна навчити”, – говорить він.

І ще дякі деталі, озвучені Дмитром Ткачонком перед журналістами. Має особистий автомобіль Фольксваген – Джетта 2006 року випуску, заявлений у декларації про майновий стан. У 2011 році був переведений з Олександрійського МВ УМВС у район у зв’язку з надзвичайною подією: у міськвідділі повісився затриманий. Тоді на це відповідним чином відреагувало Міністерство внутрішніх справ, внаслідок чого близько десяти посадовців міської міліції зазнали службових покарань. Таке рішення вищого керівництва Д.Ткачонок вважає цілком виправданим: “Так, певні недоліки тоді були, що і призвело до смерті людини. Але заради об’єктивності варто зазначити, що загиблий вів злочинний спосіб життя і наклав на себе руки він не в ізоляторі, а у кімнаті для затриманих. Висновки з цього були зроблені у всіх відділах Кіровоградського УМВС: кімнати обладнали відеокамерами, поліпшили умови перебування для затриманих, забезпечили постійний доступ і контроль чергового тощо”.

У колективному проекті “Люстрація. Кіровоградщина” Дмитро Ткачонок потрапив до так званого списку народної довіри. За що і за якими критеріями була виказана така довіра – не знає. “Мене ніхто не запитував, тому це справа авторів проекту. Я просто живу звичайним життям. Але якщо чесно, дізнатися про довіру людей було приємно”, – сказав керівник.

О.Наріжний

P.S. Сегодня стало известно, что не пробыв начальником РОВД Александрии и двух дней,  приказом Министра внутренних дел Ткаченок переведен руководить милицией города Бердянск, а на его место вернулся Виталий Кравцов.

, .

Один комментарий

  • Даже я такого не ожидал, думал 6-ть месяцев от силы. Скоро букмекерские конторы начнут принимать ставки. Сколько продержится следующий главный милиционер?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень