15.03
2024

Виставка-продаж фіалок, гортензій, бегоній, картин та виробів місцевих майстрів «Весняний настрій» пройшла 6-8 березня в Олександрійській Центральній бібліотеці. Захід традиційно організували Олександрійська міська централізована бібліотечна система та клуб «Олександрійські фіалки».

До повномасштабного вторгнення на виставках було представлено багато квітів від декількох колекціонерок фіалок. Цьогоріч вирощені власноруч рослини презентували лише дві квітникарки: очільниця клубу «Олександрійські фіалки» Тамара Бугайченко та Надія Гура. Але квітів було багато – як живих, так і намальованих місцевими художниками Наталією Ткаченко, Валентиною Безкоровайною та іншими, і виставка вийшла шикарною і чудовою. Вона подарувала святковий настрій і нагадала всім: прийшла довгоочікувана весна. Відкриття пройшло під фортепіанний супровід викладачки Дитячої музичної школи Вікторії Сторожук.
– Ми презентуємо свої квіти, вирощені за довгий зимовий період. Ми так чекали, коли закінчаться похмурі зимові дні. “Весна іде, красу несе, а тій весні радіє все”, – процитувала Тамара Бугайченко слова з української народної пісні “Ой у вишневому саду”. – Я привезла сьогодні гортензії, у мене їх більше 50 сортів, а також фіалки – в основному, посадковий матеріал: листочки з “дітками”, “дітки” і вже вирощені фіалки, які можна купити, поставити вдома на підвіконні – і вони будуть квітнути і вас радувати. Ми вирощуємо їх у професійному ґрунті, якого немає у магазинах. Будемо раді подарувати вам весняний настрій!

Олександрійка Надія Гура вирощує фіалки вже 15 років. «Перша фіалка з’явилася у мене у 1991 році, але серйозно вирощувати і розводити ці квіти я почала у 2009, – розповідає вона. – На даний час у мене 170 сортів. Це дуже багато, повірте. Але два роки тому було вдвічі більше. Ростуть квіти на стелажах у звичайній трикімнатній квартирі. Допомагає мені чоловік. Він інженер-електронник, зробив систему освітлення, без якої вирощування фіалок було б неможливим. Я люблю вирощувати квіти «з нуля» – з листочків. У 2022 році мені було не до цього, і я нічого не купувала. А всі представлені на цій виставці квіти вирощені з листочків, куплених влітку 2023 року. Щоб продавати на виставках якісні сортові квіти, замовляю матеріал у колекціонерів, які професійно займаються квітникарством і купують листочки у селекціонерів. Є у мене у колекції і нові сорти фіалок. Наприклад, модний «Дамаська троянда» або сорт з оригінальною квіткою-«павучком».
Виставка уже пройшла, але якщо у вас виникло бажання придбати квіти або листочки у Надії Гури, шукайте її на Центральному ринку.
У рамках виставки-продажу пройшли майстер-класи з вирощування фіалок та гортензій. Виставка картин, які можна придбати і таким чином допомогти ЗСУ, діятиме у Центральній бібліотеці протягом місяця.


Ярослава Волошко


Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень