1.03
2024

Сьогодні наш новий знайомий – Денис Баранов, тренер зі східних єдиноборств, а точніше – з карате. В нього досить вагомий стаж. Як він сам зазначає, «п’ять років тому розпочинав тренерську кар’єру в дитячому клубі з карате в Києві, потім так само тренував дітей у Знам’янці, а тепер от добрався нарешті до Олександрії». Крім того, пан Денис працював інструктором з фізичної підготовки в одній з військових частин. Має вищу педагогічну освіту фізкультурного профілю.

Ще переконливішим є особистий послужний список спортивного наставника. Єдиноборствами він займається практично з раннього дитинства. Це були кікбоксинг і карате. Як результат, Денис Баранов упродовж активної спортивної діяльності ставав бронзовим призером чемпіонату Європи в Литві (що є найвищим його досягненням), а також чотириразовим чемпіоном України, багаторазовим переможцем і призером українських і обласних турнірів та інших змагань.
Ми розмовляємо у свіжовідремонтованому залі («Ремонт робив власними руками», – не без гордості зауважує наш співрозмовник), з новенькими татамі на підлозі, у приміщенні, відомому олександрійцям, як колишня школа №4. Тут щойно закінчила своє перше тренування група малюків. Ця жвава і гамірна команда, розігріта півторагодинним заняттям, у супроводі своїх батьків попрямувала у роздягальню, а тим часом у нас є нагода переговорити про справи сьогоденні.
– Очевидно, ви спеціалізуєтесь на тренуванні дітей. Карате – досить специфічний вид. Який вік ви вважаєте допустимим для цих єдиноборств?
– Взагалі набираю в групу з 5-ти років, хоча батьки приводять навіть і чотирирічних. Але у такому віці трапляються дітки-пустуни, які ще не дуже розуміють, що таке дисципліна. І організоване заняття у них перетворюється на щось інше, далеко не схоже на тренування (посміхається. – Прим.авт.). Тому мені доводиться навіть відмовляти батькам таких малюків до певної пори. А взагалі, якщо діти вже достатньо керовані, то мені в Києві, наприклад, доводилося працювати і з дітьми, яким по два з половиною роки…
– Напевне, методика тренувань для такого віку дуже відрізняється від загальної.
– Так, методика спочатку спрямована більше на різні ігрові вправи. Але разом з тим в іграх робиться акцент на розтяжки, віджимання, вправи на прес, а також і на удари по спеціальних спортивних снарядах. Півтори години тренувань. А починаємо, звісно, з розминки, бігові вправи тощо.
– Тобто у малюків ще довго мова про тренування у спарингу не йде?
– А це треба дивитись по дитині. Буває, що дехто з п’яти років не тільки тренуються у парах, а вже й на змаганнях виступають.
– Карате – контактний вид. Як себе почувають у ньому дівчатка, адже буває, що і хлопцям не завжди до вподоби отримувати стусани і вони швидко кидають заняття…
– Я б сказав, цей вид однаково популярний як серед хлопців, так і серед дівчат. Більше того, буває, що дівчатка виступають на змаганнях навіть краще, ніж хлопчики. А так взагалі – іноді трапляється, що дитина прийшла один раз і потім більше не з’являється. Зазвичай таке на початку буває. Просто і в дітей бувають різні нахили і вподобання до спорту.
– Якийсь віковий розподіл у вас існує?
– Сьогодні, наприклад, було перше тренування. Займалися усі разом, а далі будемо ділити за віковими групами: 4-6 років, 7 і вище. Також старша група буде.
– Є в подальшому надії на участь у змаганнях?
–Звісно. Але це не зараз, коли в країні війна. Змагання стануть можливими лише після нашої перемоги і повного закінчення війни. (Тренер Денис демонструє різні фото зі своїми колишніми малими і юними вихованцями на тренуваннях, під час організованого активного відпочинку та на змаганнях).
– Стилів карате існує чимало. Є серед них і підвид карате, включений у програму Олімпійських ігор. У чому особливість саме карате кіокушинкай, який ви «несете в маси»?
– Кіокушинкай (існують також інші варіанти прочитання назви, що походить з Японії), перекладається як «союз найвищої істини» — стиль карате, заснований Масутацу Оямою в 1950-х роках. Кіокушинкай вважається одним з найжорсткіших і найскладніших стилів карате. Цей стиль передбачає повний контакт, де удари наносяться тільки ногами, і був створений на противагу безконтактним школам і самому принципу «карате без контакту». Демонструючи світу міць реального карате, кіокушинкай поступово завоював популярність у багатьох країнах, а пізніше ліг в основу ряду інших контактних стилів карате. Отже, цей порівняно новий стиль карате базується на фізичній стійкості та практичному застосуванні прийомів карате для самозахисту. Так що ласкаво запрошуємо до нас у секцію, яка працює під егідою Олександрійського спортивного клубу «Спарта-17». Перше пробне тренування для дітей віком від 5 років безкоштовне.


Наш кор.
(На фото – тренер Денис Баранов зі своїми спортивними трофеями і регаліями; мить одного з переможних поєдинків Дениса на міжнародних змаганнях.)

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень