28.07
2016

Двадцять першого липня відбулася позачергова (сімнадцята) сесія Олександрійської міської ради. Згідно з порядком денним, розглядалося два питання: про зміни до міського бюджету на 2016 рік та про надання дозволу на подов-ження дії кредитної лінії комунальному підприємству «Житлогосп».


Розглянувши перший проект рішення, депутати збільшили доходи і видатки міського бюджету-2016 на 18 мільйонів 361 тис. грн, у тому числі за рахунок стабілізаційної дотації у розмірі 8,1 млн грн з Державного бюджету на фінансування професійно-технічних навчальних закладів; 8 млн грн субвенції на капітальний ремонт так званої об’їзної дороги (вулиці Шевченка, Єнгельса і провулок Котовського); 213,5 тис. грн субвенції для галузі освіти; 190,6 тис. грн «медичної» субвенції; 414 тис. грн субвенції на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, на догляд за інвалідом І, ІІ груп внаслідок психічного розладу. Як сказав міський голова Степан Цапюк, наше місто виявилося єдиним в області, яке отримало від держави фінансовий ресурс на утримання професійно-технічної освіти і подякував народному депутату Анатолію Кузьменку та голові Кіровоградської ОДА Сергію Кузьменку за їхнє сприяння у виділенні Кабміном України цих коштів.
Кошти у розмірі 1,5 млн грн за рахунок перевиконання доходів міського бюджету направлені на проведення капітального ремонту дороги по вул. Пожарського у с. Марто-Іванівці (900 тис. грн) та на розвиток освітньої галузі, а саме: встановлення нових вікон, капітальні ремонти приміщень та придбання підручників (600 тис. грн). За рахунок внутрішнього перерозподілу коштів 250 тис. грн направлено у вигляді субвенції з бюджету міста селищним бюджетам на поточні ремонти доріг селищ Олександрійського (колишнє Димитрове) і Пантаївки.
Як зазначалося на сесії Степаном Цапюком та його першим заступником Людмилою Давиденко, подовження дії кредитної лінії «Житлогоспу» дасть змогу цьому підприємству, зокрема, виконувати роботи з підготовки до зими та ремонту покрівель житлового фонду міста у літню пору за рахунок кредитів з подальшим погашенням їх протягом року. Це рішення також було ухвалене депутатами.

«Нехай не думають, що ми не знаємо»
Одним із питань, яке також піднімалося депутатами на позачерговій сесії, був стан проїжджої частини вулиці Калініна. Як відомо, нещодавно там силами олександрійського підрозділу ОКВП «Дніпро-Кіровоград» була здійснена заміна водогону, внаслідок чого зруйновано дорожнє покриття. Міський голова зазначив, що наразі асфальтувати дорогу недоцільно, оскільки певний час буде відбуватись осідання грунту, а тому «доведеться потерпіти» до наступного року, коли виконавець робіт капітально відремонтує покриття дороги. «А щоб не було пилу і багнюки, можливо, будемо поки що підсипати дорогу щебенем», – сказав С.Цапюк.
«Тільки нехай обласне керівництво Водока-налу не думає, що ми не знаємо про те, що у кошторис робіт із заміни трубопроводу включені і роботи з відновлення асфальтового покриття», – недвозначно зауважила перший заступник міського голови Людмила Давиденко. Степан Цапюк з нею погодився і пообіцяв вести з начальством ОКВП «Дніпро-Кіровоград» відповідні переговори.

Де пам’ятник ліквідаторам?
Після завершення сесійного засідання до присутніх звернулася голова громадської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля» Людмила Комлєва. Вона повідомила, що коштів, виділених раніше міською радою на встановлення пам’ятника ліквідаторам аваріїї на ЧАЕС у сумі 30 тис. гривень, не вистачає. За її словами, один лише проект пам’ятника оцінили у 8 тис. грн, отож на будівництво залишається 22 тис. гривень, а потрібно 35 тисяч та ще «трохи на благоустрій території навколо пам’ятника». Будівництво пам’ятника доручено курувати управлінню культури міської ради. Міський голова не погодився з такою оцінкою вартості проекта і запропонував «поторгуватись», а також висловив свої міркування стосовно здешевлення благоустрою за рахунок виконання робіт одним із комунальних підприємств. Людмила Давиденко запевнила Л.Комлєву, що додаткові кошти на будівництво пам’ятника, можливо, знайдуться восени.

О.Наріжний

Один комментарий

  • Якось_так пишет:

    Водоканал ще після тогорічних робіт дорогу не відновив.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень