6.02
2020

Ось цікава новина, яку вподобали адміністратори груп у соцмережах. «Поліція зобов’язана штрафувати посадових осіб, винних у незадовільному стані доріг. Жахливий стан доріг з величезними ямами та вибоїнами спричиняє значну кількість ДТП. Проте ями на дорогах як були, так і залишаються. Однак кожен водій має можливість лише одним телефонним дзвінком юридично вплинути на чиновника, який не утримує дороги у належному стані.

Так, Державним стандартом ДСТУ 3587-97 передбачено, що покриття проїжджої частини не повин- но мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій. При цьому гранична глибина окремих осідань, ям чи вибоїн не повинна перевищувати 4 см чи 6 см у залежності від категорії дороги.

За утримання дороги в неналежному стані для посадової особи установи, на балансі якої перебуває дорога, настає відповідальність за ст.140 КУпАП – штраф у розмірі 1020 грн. Штрафи накладає поліція. Отже, поліція зобов’язана штрафувати не лише водіїв, а й посадових осіб, які не утримують дороги в належному стані, не усувають ям, вибоїн чи інших деформацій. Цими посадовими особами, як правило, є керівники служб автомобільних доріг, голови місцевих адміністрацій, міських чи сільських рад тощо.

Тому, в разі виявлення вами на дорозі ям, пошкоджень чи вибоїн, ви маєте право зателефонувати у поліцію за номером 102 з вимогою зафіксувати порушення та притягнути винних посадових осіб до відповідальності. Також ви можете звернутися письмово та отримати офіційну відповідь.

При встановленні незадовільного стану дороги поліцейський зобо-в’язаний спочатку надати посадовій особі припис з вимогою відновити дорогу. На виконання припису надається строк від 1 до 10 діб у залежності від категорії дороги. У разі невідновлення стану дороги до належного рівня, поліцейський повинен накласти на таку посадову особу штраф за ст.140 КУпАП у розмірі 1020 грн. Такими юридично правильними методами можна змусити чиновників утримувати дороги в належному стані та зменшити аварійність на дорозі», – повідомляє сайт puer-press.org.ua.

Ага, так ми і повірили, – гірко усміхнулися українці. На кожну яму і поліціянтів не вистачить. Олександрійці пишуть у коментарях: «Садова, навпроти парку яма – три колеса влазить. Після дощу вона покрита водою і її не видно. Вирвати колесо – питання часу. Викликати поліцію можна, тільки у них, як завжди, рулетки не знайдеться, бланки скінчилися, та й взагалі: «Ми на ДТП поспішаємо, а ви нас тут відволікаєте ямою». Не вірять люди своєму щастю. Навчені досвідом і можуть передбачити, чим усе скінчиться.

Поліна Харченко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень